Tegoroczna edycja Forum Kosmetyki beautyVISION 2016 zapowiada się bardzo interesująco i profesjonalnie. Wystawcy już teraz obiecują nowości, które zaprezentują na swoich stoiskach w Poznaniu, a organizatorzy szykują bogaty program atrakcji.

Dawka merytorycznej wiedzy podczas beautyVISION 2016 nikogo nie zawiedzie. Rozpoczniemy od warsztatów na temat podologii przygotowanymi we współpracy z wydawnictwem Iterum. Będzie można skorzystać z praktycznych, 3-5-godzinnych prelekcji, które będą się odbywać w 10-15 osobowych grupach. A wybrać będzie można z następujących tematów:

  • „Taping – staw skokowy/stopa’ – nauka sprawnego i świadomego posługiwania taśmami Kinesiology Tape.
  • „Praca ze skalpelem” – montowanie ostrza, kąt pracy, sposoby prowadzenia skalpela. Ćwiczenia na mydełku.
  • „Praca z dłutem” (poprzedzona warsztatem skalpelem) – montowanie ostrza, kąt pracy, sposoby prowadzenia dłuta. Ćwiczenia na mydełku – łączenie techniki pracy dłuto /skalpel.
  • „Odciążenia” – przywracanie pacjentom właściwego funkcjonowania po wykonanych zabiegach jak również przy różnych deformacjach kostno-stawowych. Dostosowanie odciążeń do każdego typu obuwia.

Każdy uczestnik kursów otrzyma wyposażenie odpowiednie do danego szkolenia oraz certyfikat potwierdzający odbycie warsztatów.

Podczas kolejnego dnia miejsce będzie miał Kongres Podologiczny o bogatym programie merytorycznym. Specjaliści wypowiedzą się na temat:

  • Wpływ chorób autoagresywnych na zmiany skórne, stawowe oraz tkankowe.
  • Zmiany kostne / stawowe stopy w okresie dojrzewania i ich korekta w gabinecie podologicznym.
  • Zmiany kostne / stawowe stopy w okresie przekwitania. Odpowiednia profilaktyka.
  • Fizjoterapeutyczne i ortotyczne wsparcie w urazach sportowych.
  • Składniki kosmetyków używanych w gabinecie podologicznym – ich wpływ na skórę i paznokcie kończyn dolnych.
  • Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie podologicznym.

Na uczestników Kongresu czekać będzie jeszcze jedna atrakcja – losowanie nagrody głównej – roczna nauka w Akademii Podologii w Katowicach.

Nowością jest Kongres Mikropigmentacji Estetycznej ESTELINE. Kongres jest okazją do zapoznania się z najważniejszymi zagadnieniami i trendami dotyczącymi mikropigmentacji, technikami, zasadami zarówno jako makijażu upiększającego, jak i korekcyjnego. Zadaniem spotkania jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy potrzebnej w zawodzie linergisty w dążeniu do tworzenia idealnych kształtów i barw. Kongresowi towarzyszyć będą I Ogólnopolskie, Niezależne Mistrzostwa Polski w Mikropigmentacji Estetycznej. Oba wydarzenia organizowane przy współpracy z Magazynem „art of BEAUTY”.

Na tym nie koniec nowości po raz pierwszy podczas beautyVISON odbędą się Mistrzostwa w Przedłużaniu Rzęs. Ponadto na zwiedzających beautyVISION będą czekały również interesujące pokazy zabiegów w Speaker’s Corner WHITE&COLOR.

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw w Makijażu Profesjonalnym uczestnicy zmierzą się w dwóch kategoriach – linearnym makijażu profesjonalnym i makijażu kreatywnym. Zawodnicy staną przed zadaniem stworzenia makijażu „Kobieta gwiazd – inspiracje Kosmosem”.

Tegoroczna edycja Forum Kosmetycznego beautyVISION zapowiada się niezwykle obiecująco. Na targach zaprezentują się nowe marki z kraju i zagranicy, stali wystawcy zaskoczą nowościami, a zwiedzający mogą liczyć na specjalne oferty promocyjne.

Bilety już w sprzedaży!
Zapraszamy na www.mtp24.pl
Zapraszamy na www.beautyvision.mtp.pl