Opalizujące drobinki, holograficzne efekty, biżuteryjne zdobienia – w trendach na manicure sylwestrowy króluje blichtr i przepych, a nawet subtelne nudziaki kuszą połyskującym akcentem.

Szalona sylwestrowa noc zdarza się tylko raz w w całym roku – ale plusem stylizacji profesjonalnie wykonanej w salonie (niezależnie, czy to manicure hybrydowy, żelowy czy akrylowy)  jest fakt, że będziemy się nią cieszyć także w karnawale.  Nałożone z chirurgiczną precyzją  zdobienia przykuwają uwagę – w odważniejszej wersji mogą nawet zastąpić biżuterię. Dlatego  warto skusić się na eksperyment – i raz w roku zafundować sobie naprawdę olśniewającą stylizację.

Zgodnie z najnowszymi trendami, Nowy Rok świętujemy w kolorach rozgwieżdżonego, zimowego nieba: od urzekającego kobaltu, przez zjawiskowe srebrzyste odcienie, aż po hipnotyzujący fiolet. W karnawale będziemy też  wybierać spośród klasycznej, intensywnej czerwieni (idealnej dla tych z nas, które preferują krótsze paznokcie), głębokiej, butelkowej zieleni, a także naturalnych odcieni beżu i różu (subtelny nude prezentuje się obłędnie z delikatnym, lśniącym akcentem). Z karnawałową stylizacją koresponduje także czerń  i kolory najbardziej kojarzące się z biżuterią: złoto i srebro – oczywiście w wersji z połyskiem i  często w towarzystwie bieli (umiejętnie dobranej odcieniem do naszej karnacji). Wielość opcji kolorystycznych daje ogromne pole do popisu dla wyobraźni: https://www.indigo-nails.com/pl,lakiery-do-paznokci.html

W karnawale nie bójmy się zdecydowanych akcentów – sylwestrowa stylizacja paznokci powinna wzbudzać podziw. Modny jest odwrócony french (prezentujący się najlepiej przy dużym kontraście kolorystycznym), a przede wszystkim zdobienia. Błyszczące elementy na karnawałowych paznokciach pojawiają się jako cekiny, perły, a także kuszące tęczą kolorów kryształki. Na paznokciach żelowych zimowy akcent zapewnią Snowflakes – iskrzące kawałeczki błyszczącej folii, które po wtopieniu budują wrażenie spadających płatków śniegu. Ciekawą opcją jest też użycie srebrnej lub złotej folii transferowej – odbijanej na całym paznokciu, dającej efekt Biżu. Bardzo dobrze sprawdzą się brokatowe drobinki czy opalizujące pyłki, a przede wszystkim lustrzany błysk, prezentujący się najlepiej na owalnych/półkolistych paznokciach. Jeśli wersja totalnego połysku to za dużo, możemy pobawić się łączeniem różnych powierzchni – duet Shine&Mat jest nadal bardzo modny.

Zimą okazji do świętowania jest wiele, dlatego jest to też wymarzony czas, aby odważyć się na szaloną, karnawałową stylizację paznokci. Metaliczny błysk, spektakularne efekty, oryginalne zdobienia – możliwości jest naprawdę wiele. Profesjonalny manicure jest nie tylko niezbędnym elementem wieczorowej kreacji, jak sukienka czy fryzura, ale wyjątkową biżuterią , która będzie nam przypominać o karnawałowych szaleństwach długo po zakończeniu imprezy.