Pani Iza zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w aranżacji jej niedużego mieszkania. Jak sama przyznała chciałaby raz a porządnie przeprowadzić remont, by odnowić swoje mieszkanie, nadając mu przy tym styl glamour. Ponieważ zakres prac jak i lista potrzebnych nowych mebli była spora, ustaliliśmy budżet oscylujący między kwotą 10 a 15 tysięcy złotych – przy czym na wymianę czekają również drzwi wejściowe do mieszkania. Jak po remoncie wygląda czerwone mieszkanie w stylu glamour?

Przed remontem

Pierwsza rzecz, jaką można zauważyć w mieszkaniu pani Izy to zamiłowanie do koloru czerwonego – już od progu wita nas czerwona ściana, podobny kolor występuje we wnęce przy salonie – czerwona jest również komoda, którą pani Iza chciała koniecznie zostawić w mieszkaniu. Umiejscowienie łóżka we wnęce przy salonie wydaje się jak najbardziej rozsądne – a zabudowana na stałe przepastna szafa również nie wymagała przenoszenia. To, co jasno wynikało ze zdjęć mieszkania, to potrzeba zachowania dużej liczby półek i schowków, potrzebnych do przechowywania i eksponowania roślin, książek i bibelotów.

Czerwony glamour – co zmieniliśmy?

czerwony glamour izy efekt metamorfoza mieszkania zdjecia 1

Zakres prac był duży – bazując na kolorach przewijających się w mieszkaniu określiliśmy podstawową paletę: beżowy, czerwony i czarny (plus biały i srebrny, tak oczywiste dla stylu glamour).

Na ścianach we wszystkich modernizowanych pomieszczeniach pojawiła się beżowa tapeta w typowy dla stylu glamour wzór – pas czerwonej tapety w płatki róż oddzielił telewizor od wiszących półek, podobny ekcent można śmiało powtórzyć za szafką z butami, podkreślając lustro. Podłoga dla korytarza, salonu i wnęki sypialnej również została wymieniona – postawiliśmy na ciemny odcień drewna, na którym jasne meble wyróżniają się jeszcze bardziej.

Z mebli posiadanych przez panią Izę pozostawiliśmy dużą białą szafę w korytarzu, szafkę na buty, czerwoną komodę i przeszkloną witrynę, która po pomalowaniu na biało znalazła sobie miejsce tuż przy wejściu do salonu.

W korytarzu wystarczyło odświeżyć podłogę i ściany – wszystkie meble zostają na swoich miejscach, dodaliśmy jedynie małą lampkę, lustro w wysadzanej kryształkami ramie i nowy „kryształowy” żyrandol, pojawiający się również w salonie.

Na ścianie z telewizorem ustawiliśmy 3 pojemne komody z szufladami, których fronty okleiliśmy lustrzanymi taflami wykonanymi na zamówienie. Telewizor otoczony jest małymi półkami, na których można spokojnie rozstawić zarówno rośliny, jak i książki czy ramki ze zdjęciami.

Duży, elegancki narożnik to serce pokoju. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, wyposażony w pojemnik na pościel i funkcję spania, z pewnością posłuży wiele lat. Elegancka linia i połyskujący materiał świetnie pasują do wystawnego stylu glamour. Ustawiona przed nim zdobiona ława dopełnia szykownego wyglądu – przy tych meblach czerwony dywan o długim, miękkim włosiu to wisienka na torcie.

Otwór łączący kuchnię z salonem również nie został zapomniany – otrzymał nowe oświetlenie, które delikatnie doświetli salon, nadając mu wieczorami nastrojowości. Tuż pod otworem ustawiliśmy czerwoną komodę – teraz towarzyszy jej wspomniana wcześniej witryna i wysoki regał, będący przedłużeniem ściany wnęki.

Wnękę sypialną oddziela od salonu czerwona zasłona, która w parę chwil ukryje sypialnię pani Izy przed wścibskim wzrokiem odwiedzających. W sypialni wstawiliśmy proste łóżko, do którego od razu dobraliśmy stelaż, materac i szufladę na kółkach, dzięki czemu nie będzie problemu z przechowywaniem pościeli. Wykonany na zamówienie czerwony pikowany zagłówek podkreśla ekskluzywność sypialni, a prosta szafka nocna nie odwraca uwagi od eleganckiego łóżka.

Lista mebli i materiałów użytych w projekcie

Narożnik – Black Red White, 2899zł
Łóżko + stelaż + materac + szuflada – Meble VOX, 1827zł
3 x Komoda z 4 szufladami – aukcja internetowa, 3 x 155zł
Stolik przy narożniku – Ikea, 599zł
Ława – InspiroDesign, 1390zł
Stolik nocny – Ikea, 119,99zł
Dywan – Leroy Merlin, 299zł
Panel podłogowy Dąb Toledo AC4 + listwy – Leroy Merlin, 1000zł
6 x Półki ścienne – Ikea, 6 x19,99zł
Regał Expedit– Ikea, 179,99zł
Tapeta czerwona – Leroy Merlin, 59,99zł
Tapeta beżowa – Leroy Merlin, około 600zł
Lustro – Fabryka Design, 349zł
Wezgłowie łóżka – Wezgłowia.com.pl, 460zł
Lustra do frontów szuflad, fazowane 5mm, szklarz – 350zł
2 x Plafon sufitowy – 518zł, Leroy Merlin
Lampka stojąca przedpokój– Leroy Merlin, 169zł
Lampka stojąca sypialnia– Leroy Merlin, 189zł
2 x Karnisz prosty (pojedynczy + podwójny) – Leroy Merlin, 265zł
3 x Zasłona na taśmie marszczącej, tkanina Damasco Bordowa – Dekoria.pl, 457zł
Poduszki, koce, dodatki – 500zł

Wydatki łącznie: 12 800zł