Duży, jasny salon-sypialnia. Marzenie właścicielki? Stworzenie ciepłego wnętrza z zapasem miejsca na przechowywanie. Zobaczcie naszą propozycję!

Salon-sypialnia pani Ewy

Pani Ewa zgłosiła się do nas z prośbą o przygotowanie nowej aranżacji jej salonu-sypialni. Jak powiedziała, chciałaby całkowicie odmienić wnętrze, by było w nim więcej miejsca na przechowywanie ubrań i innych codziennych akcesoriów. Chciałaby, by w salonie zagościły białe meble z drewnianymi akcentami, a całość aranżacji utrzymana była w jasnych, ciepłych kolorach.

W budżecie wyznaczonym na 10 000zł musi zawrzeć się koszt wymiany podłogi oraz wyrównanie i pomalowanie ścian oraz sufitu.

cieply salon ewy metamorfoza wnetrza zblizenia 2

Metamorfoza salonu-sypialni – co zrobiliśmy?

Z budżetu odcięliśmy od razu fundusze na wygładzenie i pomalowanie ścian i sufitu (zgodnie z informacją o typowej cenie takiej usługi w regionie – 1500zł) oraz na wymianę podłogi (na podłodze zagościły panele podłogowe AC4 w kolorze dąb kanadyjski). Po tych niezbędnych zabiegach w budżecie pozostało 7100zł do zagospodarowania. Od razu wymieniliśmy lampę sufitową na model o bardzo ciekawym, organicznym kształcie – wykonana z mlecznej szyby i drewnianych listewek nie tylko wygląda ciekawie, ale i odpowiednio oświetli pomieszczenie.

Przy tak precyzyjnie określonych wymaganiach dobranie palety kolorystycznej nie było trudne – do zasugerowanych bieli i naturalnego koloru drewna (które samo w sobie jest niezwykle interesującym akcentem we wnętrzu – dodaje ciepła, intrygującej faktury i koloru) dodaliśmy delikatny beż i pomarańczowe akcenty.

Część wypoczynkowo-sypialna to przede wszystkim wygodna wersalka z półkami w oparciach i obszernym pojemnikiem na pościel. Za kanapą po metamorfozie zagościła półka na bibeloty i galeria obrazów, gotowa na przyjęcie zdjęć z rodzinnego albumu. Tuż obok kanapy znalazł się pomalowany na biało stolik nocny (z ogniście pomarańczową lampką z tworzywa) i jasny fotel w wymiennym pokrowcu. Rozkładany stół z wstawkami w kolorze drewna śliwy jest bardzo praktyczny – w razie potrzeby blat można rozłożyć do rozmiaru 160 x 70cm. Niska tapicerowana ławka pozwoli posadzić przy stoliku wielu gości. Przestrzeń wypoczynkowo-sypialna wydzielona jest dywanem w beżowo-pomarańczowy kwiatowy wzór.

Szafę i witrynę również pozostawiliśmy – po pomalowaniu na biało i po wymianie okuć świetnie spasują się z dokupionymi meblami. Wnętrze witryny zostało pomalowane na pomarańczowo, by kolor ten pojawiał się w całej aranżacji. Na ścianie z telewizorem znalazło się miejsce na dodatkowe 3 komody z szufladami, więc miejsca na drobiazgi nie powinno zabraknąć.

Matamorfoza salonu-sypialni objęła również zakup szafy ubraniowej – prosty model z potrójnymi drzwiami i lustrem znalazł swoje miejsce za drzwiami wejściowymi, nie rzucając się w oczy.

W pomieszczeniu została również komoda stojąca naprzeciwko okna. Tak jak poprzednio, zaproponowaliśmy odświeżenie mebla i dodaliśmy mu „do towarzystwa” ceramiczny wazon z kompozycją z suchych gałęzi, lustro w prostej ramie, kosz z pomarańczami i bibeloty z drewna – podstawki do książek i drewniany wazon.

metamorfozy banner

Ile kosztowała metamorfoza?

Gładzie i malowanie – 1500zł
Panele podłogowe AC4 dąb kanadyjski + listwy – 1400zł (Leroy Merlin)
Kanapa Modena – 1090zł (Leroy Merlin)
Fotel Tullsta – 430zł (IKEA)
Szafa Brusali– 599zł (IKEA)
3x Komoda Brusali 3 szuflady – 840zł (IKEA)
Stolik Boston rozkładany – 489zł (VivaldiMeble.pl)
Ławka Sicret – 330zł (Black Red White)
Odświeżenie pozostałych mebli – farby, gałki, taśma malarska, papier ścierny – 300zł
Lampka boczna – 60zł (IKEA)
Lampka nocna Aliso – 119zł (Lampex-Sklep.pl)
Żyrandol – Arto – 449zł (Lampex-Sklep.pl)
Dywan Mystic 160x230cm – 260zł (Chodniki.com)
4 x Zasłona Loneta 133-43 – 460zł (Dekoria.pl)
Firana biała Woale 6mb – 200zł (Dekoria.pl)
Lustro – 125zł (Leroy Merlin)
Wydatki łącznie: 8 651zł (2900zł prace remontowe, 5751zł meble i większe dodatki).