Metamorfoza salonu z Wioletą Kelly – nowoczesny salon/jadalnia, lekki i w neutralnych barwach. Jesteście ciekawe jak wyglądał salon przed metamorfozą i co zaproponowała nasza stylistka wnętrz? Zapraszamy!

List od naszej czytelniczki:

Witam,
Prosiłabym o propozycję zmiany salonu. Salon znajduje się od poludniowo-zachodniej strony. W pokoju do wymiany jest wszystko. Chciałabym, aby spełniał on funkcję salonu i jadalnii. Telewizor powinien zostać mniej więcej w tym miejscu, w którym jest, ze względu na gniazdko rtv.
Jeśli chodzi o kolorystykę to mogą być odcienie brązu, beżu, ale także mogą być elementy szare.
Preferuję styl nowoczesny.
 Z góry dziekuję za propozycje aranżacji.

 

Propozycja zmian wykonana przez stylistkę wnętrz – Panią Wioletę Kelly

wioleta kelly metamorfozy wnetrz salon naznacozny blekitem przed i po mini

Co zmieniłam?

Bazą do tego schematu kolorystycznego stały się beżowe ściany pomalowane 'szlachetną glinką’ Dekoral Fashion oraz szara podłoga wyłożona panelami z szarego dębu. Niebieskie dodatki wprowadziły powiew świeżości, gdzie dębowe meble sprawiły, że wnętrze stało się przytulniejsze.

Ściana za stołem została ozdobiona lustrami Malm z Ikea, a dzięki odbijającym się w nich świetle z okna usytuowanego na przeciwnej ścianie, wspaniale rozjaśniają wnętrze.

Ściana za telewizorem została wyłożona specjalną tapetą, która została pomalowana na ten sam kolor, co reszta ścian. Użyłam jej, aby wprowadzić trochę tekstury do wnętrza, jednak ponieważ nie chciałam go przytłoczyć jej nadmiarem, użyłam czegoś delikatnego i miłego dla oka. Kącik wypoczynkowy został ozdobiony ogromnym, czarno-białym obrazem oraz lampą podłogową. Pojawiający się na niej kształt łuku został powtórzony stolikami kawowym i pomocniczym, łącząc ze sobą wszystkie elementy w spójną całość. 

porady wioletty kelly

Sofa – MOMA Studio
kolor ściany – Szlachetna Glinka, Dekoral fashion
poduszka niebieska – MOMA Studio
lampa podłogowa – Leroy Merlin
stolik kawowy – Ikea
podłoga – szary dąb – Ruckzuck
zasłony, kod 300-114-46Dekoria.pl
stolik pomocniczyIkea
lampka stołowaIkea
tapeta na ścianie za TVAlleTapety.pl
stoliki pod TVIkea
Ramki na zdjęciaIkea
DywanIkea
stółIkea
krzesłaMOMA Studio
lampa nad stołemMOMA Studio
ławkaIkea
lustra na ścianie za stołemIkea
obraz nad sofąwww.vinkel.bigcartel.com