Bywają takie dni, że już od samego rana czujesz, że ten dzień nie będzie twoim najlepszym. Za późno wstałaś, przez to spóźniasz się do pracy. Szef od samego rana bombarduje cię nowymi poleceniami, nie wiesz, czy wszystko dasz radę zrobić. A tu jeszcze po pracy czeka cię odebranie dziecka ze szkoły i nieszczęsne zakupy. Krótko mówiąc, masz mętlik w głowie – co zrobić, żeby tak nie było?

My kobiety

W dzisiejszych czasach prawie każda kobieta narzeka na to, że ma milion rzeczy na głowie. Nie zawsze wystarcza jej na wszystko czasu, ma kłopoty z koncentracją. Ile razy jest tak, że przyłapujesz się na tym, że znowu o czymś zapomniałaś albo nie kończąc jednej czynności już zaczynasz drugą. Zaczyna cię wszystko przerastać i nie radzisz sobie z codziennymi zadaniami. Zaczynasz się stresować, nie możesz się skupić. I tak naprawdę kółko się zamyka. Tracisz kontrolę nad tym, co musisz zrobić. I w tym momencie musisz sobie uświadomić – za dużo rzeczy chcesz zrobić na raz.

Weź zatem sobie do serca kilka wypróbowanych metod na poprawienie koncentracji i sprawnego działania:

Plan działania

Na koniec tygodnia zrób sobie plan działania na następny tydzień. Przemyśl swoje obowiązki i określ ile czasu na wszystko będziesz potrzebowała. Umieść to na swojej liście i podkreśl te rzeczy, którymi musisz się zająć od razu i te, które możesz zrobić później. Mniej ważne rzeczy zrobisz po prostu wtedy, kiedy będziesz miała więcej czasu.

Nie martw się zamieszaniem, jakie powstanie wokół ciebie, zanim wykonasz obowiązki zaznaczone na liście jako pierwsze- najważniejsze. Dzięki temu będziesz się mogła odpowiednio skoncentrować na każdym działaniu i nie będziesz zestresowana, że znowu czegoś nie zdążyłaś.

Wiadomo, że każdy dzień jest inny, czasami będziesz musiała ponownie spojrzeć na swoją listę i ją zmodyfikować. Cóż, życie jest pełne niespodzianek.

Podział obowiązków

Nie dasz rady zrobić wszystkiego sama. Musisz to sobie uświadomić. Nikt nie jest w stanie być na pełnych obrotach przez cały dzień – praca, zakupy, dom, opieka nad dzieckiem… Śmiało dziel się obowiązkami ze swoim partnerem. Jak nie będzie miał ochoty czegoś zrobić to wyszukaj mu takie zadanie ze swojej listy, którego chętnie się podejmie.

Relaks, czyli chwila dla siebie i poprawa koncentracji

Jeżeli chcesz, żeby twój dzień był efektywny musisz sobie robić przerwy między jednym a drugim zadaniem. W pracy odejdź od biurka i zrób sobie herbatę albo kawę. W domu możesz sobie włączyć telewizję i obejrzeć swój ulubiony program, oczywiście staraj się wtedy nie myśleć o niczym innym.

Jeśli masz możliwość dotleń swój organizm – może to być zwykły spacer.

Koncentrację możesz sobie poprawić poprzez wykonywanie ćwiczeń fizycznych, różnego rodzaju. Ćwiczenia pomogą ci poprawić sylwetkę i stan ducha. Wówczas będziesz bardziej szczęśliwa.