Gęste i długie rzęsy to ozdoba każdej zadbanej kobiety. Aby uzyskać taki efekt, można przedłużyć rzęsy przy pomocy jednej z wielu dostępnych na rynku metod. Dlatego panie często zastanawiają się, jaki rodzaj zabiegu wybrać, by rzęsy wyglądały zjawiskowo i przede wszystkim naturalnie. W takim wypadku zdecydowanie warto rozważyć przedłużanie rzęs metodą 1 do 1.

Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1 do 1?

Sztuczne rzęsy mogą naprawdę pięknie i efektownie wyglądać, jeśli ich ilość i jakość będzie odpowiednio dobrana do naturalnych rzęs klientki. Metoda przedłużania rzęs 1 do 1, polega na przyklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej rzęsy naturalnej przy użyciu śladowych ilości kleju. Wykonanie takiego zabiegu wymaga ogromnej precyzji, ponieważ każda rzęsa musi być właściwie dopasowana pod kątem długości, odległości od pozostałych rzęs oraz kąta nachylenia.

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs metodą 1 do 1?

Rzęsy metoda 1 do 1 to zabieg, na który trzeba przeznaczyć minimum dwie godziny. W tym czasie doświadczona stylistka musi przygotować klientkę do sprawnego i bezpiecznego wdrożenia całej procedury. Dlatego profesjonalnie przeprowadzony zabieg przedłużania rzęs powinien się składać z takich elementów jak:

  • zabezpieczenie oczu i pozostałych rzęs
  • odpowiednie przygotowanie sztucznych rzęs
  • oczyszczenie rzęs naturalnych
  • izolowanie rzęs za pomocą pęsety
  • kontrola jakości wykonanej aplikacji
  • utwardzenie kleju

Przyklejając sztuczne rzęsy w ten sposób, kosmetyczka będzie mogła w pełni kontrolować i modelować kształt rzęs na każdym etapie swojej pracy.

Pielęgnacja rzęs po zabiegu

Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 daje zachwycające i natychmiastowe rezultaty. Jednak zaraz po wykonaniu zabiegu klientka powinna odpowiednio zadbać o rzęsy tak, aby nie osłabić działania kleju. W tym celu należy chronić rzęsy przed wilgocią, wodą i nadmiernym ciepłem przez co najmniej 48 h od momentu przeprowadzenia zabiegu. Warto pamiętać również, że efekt gęstych i długich rzęs utrzymuje się zwykle do czterech tygodni, a po tym czasie trzeba umówić się ze stylistką na uzupełnienie ubytków.

Co ważne na rzęsy przedłużone metodą 1 do 1 można swobodnie nakładać makijaż, należy jedynie unikać kosmetyków zawierających oleje. Ponadto sztuczne rzęsy wymagają delikatnej pielęgnacji, ponieważ zbyt mocne pocieranie rzęs może doprowadzić do ich zdeformowania. Jednak stosując się do tych kilku prostych zaleceń, każda klientka będzie mogła bezpiecznie korzystać ze sztucznych rzęs oraz cieszyć się pięknym i niezwykle ponętnym spojrzeniem na co dzień.