Masz krótkie włosy, ale marzysz o długich, pięknych, lśniących włosach? Nie chcesz czekać wiele lat, aby zapuścić włosy? A może po prostu marzysz o zmiane fryzury? Nic prostszego! Nie musisz już czekać wiele lat, by mieć długie, piękne włosy. Wystarczy pójść do odpowiedniego fryzjera i przedłużyć włosy. Przedłużanie włosów jest obecnie popularnym zabiegiem wśród kobiet. Niniejszy artykuł ma na celu zaprezentowanie i opisanie oferowanych dziś metod przedłużania włosów.

Microrings Hair Extension

Metoda pierwsza to Microring Hair Extension, która polega na przedłużaniu włosów za pomocą przygotowanych wcześniej specjalnych pasemek i mikroobrączek. Pasemka zostają przyczepiane w odpowiedni sposób do włosów klientki za pomocą mikroringów z silikonem, który zapobiega zsuwaniu się pasemek, a także dodatkowo chroni naturalne włosy klientki. Przedłużone tym sposobem włosy można nosić w okresie od jednego do czterech miesięcy, a następnie należy wykonać zabieg podciągania obrączek lub wymienić je na nowe pasma.

Talk Hair Extension

Druga proponowana metoda to metoda Talk Hair Extension, która polega na połączeniu dwóch przeźroczystych taśm, między którymi znajdują się naturalne włosy klientki. Przy przedłużaniu włosów tą metodą wykorzystywany jest wysokiej jakości naturalny włos indyjski, złącze które jest używane przy tej metodzie posiada atesty medyczne, jest antyalergiczne, a przy tym przyjazne dla skóry. Włosy przedłużane tą metodą można nosić od dwóch do trzech miesięcy, a później muszą być wymienione na nowe. Włosy na taśmach nie zniszczą Twoich naturalnych włosów. Metoda Talk Hair Extension jest również wykorzystywana przy zagęszczaniu włosów.

Easy Hair Extension

Kolejna metoda to Easy Hair Extension, która polega na przedłużaniu i zagęszczaniu włosów za pomocą specjalnych tulejek. Jest to metoda przedłużania włosów wykonywana na zimno. Metoda ta polega na połączeniu włosa naturalnego z włosem przedłużającym za pomocą tychże tulejek, które są wykonywane z brązu lub miedzi. Przedłużone włosy można nosić od czterech do sześciu miesięcy, a później należy je ściągnąć lub zamienić na nowe.

Metoda keratynowa

Kolejną metodą jest metoda keratynowa, która polega na przedłużaniu lub zagęszczaniu włosów pasemkami zakończonymi łuską keratynową. Zabieg ten wykonuje się na ciepło za pomocą specjalnej zgrzewarki. Łuską oplata się naturalne włosy i zgrzewa się wszystko zgrzewarką. Włosy przedłużane tą metodą można nosić około trzech, czterech miesięcy, a następnie należy je ściągnąć przy pomocy specjalnego płynu i założyć nowe.

Wszystkie powyższe metody są skuteczne tj. uzyskamy dzięki nim efekt przedłużonych włosów. Kierując się jednak estetyką oraz troską o zdrowie naszych włosów wybór bezsprzecznie pada na Microrings Hair Extension. Przede wszystkim jest to metoda bezpieczna dla naturalnych włosów, nie obciąża ich oraz nie wpływa na ich strukturę (jest wykonywana „na zimno” oraz bez użycia środków chemicznych). Z drugiej strony, zastosowanie mikro-obrączek pozwala na stworzenie fryzury, gdzie włosy doczepione są nie do odróżnienia od włosów naturalnych. Mikro-obrączki są niewyczuwalne i przy odpowiednim doborze pasm włosów lub koloryzacji są całkowicie niewidoczne.

Artykuł przygotowany przez Salon Fryzjersko-kosmetyczny Świat Kobiet (www.swiatkobiet.net.pl)