Perfumy to częsty pomysł na udany prezent. Sprawiają, że czujemy się pewni siebie, a przyjemny zapach otacza nas przez cały dzień. Często również zapach kojarzy nam się z wydarzeniami z życia osobistego bądź nawiązuje do pory roku. Jednak jeśli chcemy obdarować bliską osobę mgiełką czy perfumami, to warto poznać kilka sprawdzonych wskazówek, aby dobrać je do gustu danej osoby. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że prezent będzie trafiony.

Czy ma znaczenie, z jakiej okazji chcemy obdarować perfumami osobę?

Istnieje bardzo wiele różnorodnych perfum i zapachów. Wybór odpowiedniego może być trudny. Możemy sobie go nieco ułatwić, odpowiadając na pytanie, z jakiej okazji kupujemy prezent. Jeśli jest to osobiste wydarzenie, jak rocznica ślubu, to warto postawić na zapachy zmysłowe i romantyczne. Z kolei perfumy i mgiełki zapachowe kupowane pod choinkę powinny mieć w sobie aromaty przypominające ciepłą świąteczną atmosferę. Takie nuty zapachowe doskonale będą sprawdzać się przez całą zimę. Szukajmy aromatów cynamonu, cytrusów czy piernika. Natomiast w przypadku, gdy chcemy kupić perfumy na urodziny, dobrym pomysłem będzie postawienie na produkty znanych marek, które cieszą się największą popularnością.

Mgiełka czy perfumy – co wybrać?

Decydując się na zakup zapachu na prezent, wybierać możemy między perfumami a mgiełkami do ciała. Obie opcje są praktyczne, ale zastanówmy się, co lepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Jeśli kupujemy zapach latem, to mgiełka do ciała będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to lekka forma, pozwalająca na otulenie się przyjemnym zapachem. Co jest też istotne, mgiełkę szybko rozprowadzimy po całym ciele. W upalne dni jest to doskonały sposób na odświeżenie się. Kosmetyki w plastikowych niewielkich opakowaniach można z łatwością schować do torebki, bez obaw, że się stłuką. Idealną opcją jest też wybór zestawu, który zawiera perfumy i mgiełkę. Dzięki takiemu połączeniu obdarowana osoba będzie mogła przedłużyć trwałość zapachu, stosując oba produkty. W przypadku formalnej okazji lepszym wyborem będą tradycyjne perfumy bądź wspominany wyżej zestaw.

Jak wybrać zapach?

W kupowaniu perfum dla kogoś największą trudność sprawia wybór zapachu. To, co nam się podoba, nie oznacza, że będzie też podobać się osobie obdarowanej. Dlatego zwróćmy uwagę, jakimi zapachami lubi otaczać się osoba, dla której kupujemy prezent. Czy są to nuty kwiatowe, cytrusowe, a może ciężkie i intensywne? Będzie to doskonała baza do wyboru perfum. Posiłkując się widzą, że dana osoba gustuje w cytrusowych aromatach, wystarczy znaleźć perfumy, których podstawą są pomarańcze, cytryny bądź grejpfruty. Warto rozpatrzyć zakup zarówno znanych klasyków, jak i nowości. Możemy też sprawdzić, jakich perfum używa dana osoba, jeśli lubi eksponować ozdobne flakoniki i kupić kolejne opakowane ulubionego zapachu. W przypadku, gdy nie mamy pojęcia, jaki zapach może się spodobać, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na lekkie perfumy bądź mgiełki AVON. Nie decydujmy się na wyraźne słodkie zapachy czy też silne aromaty cytrusowe. Lepszym wyborem będą delikatne nuty kwiatowe, drzewa sandałowego czy wanilii.

Pamiętajmy, że perfumy będą doskonałym prezentem, jeśli aromaty dobierzemy do gustu osoby obdarowywanej. Zwróćmy też uwagę, gdzie kupujemy flakon z zapachem, aby był to produkt wysokiej jakości, gwarantujący długotrwałość. Szeroki wybór perfum i mgiełek do ciała znajdziemy w ofercie AVON. Z pewnością odszukamy tam coś idealnego dla miłośników słodkich, ciężkich lub delikatnych aromatów.