Gra wstępna może być starannie zaplanowana, bądź totalnie spontaniczna. Leki uśmiech, muśnięcie dłoni partnera, delikatny pocałunek. Niemal każdy gest może doprowadzić do cudownego uniesienia… Zatem co może wpłynąć na udaną grę wstępną?

Twój zapach

Czy zapach ma wpływ na udany seks? Zapewne tak. Naturalny zapach kobiety, oczywiście dbającej o czystość, działa oszałamiająco na mężczyznę, szczególnie w zmysłowych momentach.

Wspólny posiłek

Spożywanie posiłku tylko we dwoje to może być doskonała gra wstępna. Karmienie siebie nawzajem może być bardzo podniecające. Są artykuły żywnościowe, które budzą erotyczne skojarzenia np. krewetki, ostrygi, galaretki. Odwiecznym aktem erotycznym jest przelewanie sobie wina z ust do ust. Taka zabawa u wielu par rozbudza żądze.

Taniec jako gra wstępna

Taniec stanowi niesamowity wstęp do udanego seksu. Taniec sam na sam czy to w ubraniu, czy negliżu jest intrygującym wstępem do gry miłosnej. Obejmowanie się w tańcu, dotykanie umożliwia poznanie fizyczności partnera czy partnerki. Spostrzegawcza osoba na podstawie tańca może określić temperament seksualny swojego partnera.

„Technika martwej doni”, czyli łagodny dotyk, wykonany niby przez nieuwagę

Niektóre sygnały dawane partnerowi mają szczególną skuteczność. Do takich sygnałów może należeć tzw. „technika martwej dłoni”, która polega na łagodnym, niby przez nieuwagę, położeniu dłoni na ramieniu, barku, talii albo udzie partnera. Jeżeli reakcja na taki gest jest negatywna, szybko zabierz rękę. A jeżeli pojawi się reakcja pozytywna to twoja „martwa dłoń ożywa” i zaczyna swoją zabawę.

Klaps i łaskotanie

Jeden klaps dany z zaskoczenia super wpływa na skupieniu uwagi twojego partnera w odpowiednim momencie. Natomiast łaskotanie nadzwyczajnie wywiera erotyczne doznania. Miejsca, które są szczególnie czułe na łaskotki to: dołki pachowe, przeciwległa strona kolan, spod stóp, boki tułowia i wewnętrzna strona ud.

Walka na poduszki to także doskonała gra wstępna

O dziwo taka sypialniana „bójka” daje możliwość rozładowania ukrytej wrogości na tle seksualnym. Jak również wprowadza partnerów w nastrój zabawy, która angażuje ciało. Pamiętaj jednak, żeby do takiej zabawy używać poduszek puchowych i bez guzików. Nie celować poduszką w twarz ani genitalia. Taka zabawa może się odbywać w ubraniu czy w negliżu, wszystko zależy od was.

Gra w rozbieranie

Ogólnie szybkie rozbieranie może świadczyć o nagłej potrzebie seksu lub o braku taktu. Natomiast „ugrzecznione” ściąganie ubrania jest nęcące i ożywia seksualnie.

Pocałunki

Usta są narządem erotycznym, ponieważ mają idealnie rozwinięte receptory dotyku i smaku. Usta nadzwyczajnie poddają się stymulacji zmysłowej. Dlatego też pocałunki są niezbędne podczas gry wstępnej. Namiętny pocałunek zazwyczaj jest tak delikatny jak trzepot motyla. Ale pocałunek może też być głęboki i długotrwały, podczas którego kochankowie wzajemnie poznają i odkrywają swoje usta. Pocałunek penetrujący jest bardzo często początkiem seksualnego uniesienia. Zazwyczaj w ślad za pocałunkiem idą inne oznaki intymności.

Pieszczoty

Pieszczoty powinno się zaczynać od lekkich i powolnych dotknięć. Potem można się pieścić coraz mocniej, szybciej. Można się pieścić w zmiennym tempie i rytmie. Zmysłowe pieszczoty przygotowują partnerów emocjonalnie i fizycznie do uniesienia seksualnego. Podczas pieszczot twoje genitalia ulegają nawilżeniu i nie będziesz odczuwać dolegliwości czy wręcz bólu podczas stosunku.

Źródło: „Refleksologia dla rozkoszy” Mantak Chia, Wiliam U. Wei