Minimalizm w modzie jest jak mała czarna – pojawia się w każdym sezonie, nigdy się nie nudzi, i co najważniejsze: w każdym sezonie projektanci mają pomysł, jak na nowo zdefiniować ten trend. Zobacz, jak minimalizm wygląda w sezonie AW 2015!

Na jednobarwną nutę

W sezonie AW 2015 pojawiły się 3 wyraźne kierunki kreacji o minimalistycznym charakterze. Pierwszy z nich (proponowany między innymi przez Narciso Rodrigueza, Versace czy Cushnie et Ochs) to stylizacje w całości bazujące na jednolitych, gładkich tkaninach w jednym kolorze. Zwłaszcza kolekcja jesień-zima Narciso Rodrigueza doskonale pokazuje, jak pięknie może wyglądać biały płaszczyk z wąskim kołnierzem, połączony z białymi butami, białymi spodniami i delikatną, białą bluzką. Nie ma się co oszukiwać, jednokolorowe stylizacje nadal bronią się skutecznie!

narciso rodriguez ready to wear fall winter 2015 new york fashion week february 2015 photo east news zeppelinkolor rozowy jesien zima 2015 cushnie et ochs ready to wear fall winter 2015 new york fashion week february 2015 photo east news mondadori opt 0 versace ready to wear fall winter 2015 milan fashion week february 2015 photo c east news zeppelin 0

Z dzierganymi dodatkami

Wełna, plecionki i dziergane sploty to bardzo silny trend w jesienno-zimowych kolekcjach. Część projektantów postanowiła więc przełamać swoje minimalistyczne kreacje dodając do prostej bazy narzutki i peleryny z wyraźnie trójwymiarową fakturą. Dość wspomnieć tu o fenomenalnej asymetrycznej sukience Stelli McCartney czy pozornie ciężkiej pelerynie w kolekcji Christophe Lemaire. W ogóle wszystko, co wełniane bądź splotem wełnę przypominające, jest jak najbardziej na topie (więcej o tym trendzie na www.nowfashion.com).

christophe lemaire ready to wear fall winter 2015 16 paris fashion week march 2015 photo east news zeppelin stella mccartney ready to wear fall winter 2015 16 paris fashion week march 2015 photo east news zeppelin

Kontrast jest OK!

Rzecz jasna nie zabrakło kreacji wykorzystujących kontrast między górą i dołem stylizacji – w końcu nic tak nie wyeksponuje butów, jak skontrastowanie ich zresztą stylizacji. W trendzie minimalistycznym na sezon AW 2015 żaden z elementów nie może obciążać kreacji nadmiernymi ozdobami. Piękna szara sukienka Boss Women zestawiona z czarnymi butami z wąskim białym paskiem, écru płaszcz od Jil Sander i czarne spodnie, czy niezastąpiona Victoria Beckham z szarym kostiumem bez rękawów połączonym z brązowymi butami za kostkę: wszystko dla utrzymania lekkości stylizacji, bez zbędnych ozdób i dekoracji.

boss women ready to wear fall winter 2015 new york fashion week february 2015 photo east news zeppelin jil sander ready to wear fall winter 2015 milan fashion week february 2015 photo east news zeppelin photo east news zeppelin victoria beckham ready to wear fall winter 2015 new york fashion week february 2015 photo east news zeppelin

Materiał przygotowany przez naszego partnera – hurtownię odzieży damskiej www.sosimply.pl , oferującą zakupy pojedynczych sztuk ubrań w cenach hurtowych osobom indywidualnym.