Eksperci laboratorium Bielenda Professional stworzyli zabieg anti-agingowy nowej generacji. Innowacyjna formuła kosmetyków z kompleksem PhytoCellTecTM Argan oparta jest na działaniu roślinnych komórek macierzystych. Za sprawą unikalnej zdolności penetracji w głąb skóry właściwej pobudzają i wzmacniają obecne w niej komórki macierzyste. Zapewniają szybką i długotrwałą regenerację oraz widoczny efekt odmłodzenia.

Premierowy zabieg Bielenda Professional Esencja Młodości opiera się na działaniu nowego w kosmetologii składnika aktywnego PhytoCellTecTM Argan. Zawiera on wyciąg z roślinnych komórek macierzystych z kiełków arganowych. To pierwszy aktywny składnik kosmetyczny ożywiający komórki macierzyste skóry właściwej. Ekstrakt zamknięty jest w liposomach, które wzmacniają penetrację w głębsze warstwy skóry. Uwolniony tam materiał, bogaty w mikroskładniki, wnika w czystej postaci do wnętrza komórek macierzystych. Witalizuje, chroni oraz poprawia ich żywotność, przez co wzmacnia potencjał regeneracyjny skóry i przywraca jej młodzieńcze funkcje. Aktywne działanie roślinnych komórek macierzystych zostało pogłębione dzięki odkryciu nowej drogi penetracji – dotarcie do komórek macierzystych odbywa się poprzez mieszki włosowe. Za sprawą zabiegu Esencja Młodości regeneracja skóry odbywa się od jej podstaw.

Komórki macierzyste odpowiadają za wzrost wszystkich innych komórek ludzkiego ciała. Jednak z wiekiem ich zdolności regeneracyjne słabną. Naukowcy odkryli, że można temu zapobiec, stosując roślinne komórki macierzyste. Wykorzystała to również zaawansowana kosmetyka estetyczna. Kilkufazowy zabieg Bielenda Professional Esencja Młodości oparto właśnie na preparatach zawierające roślinne komórki macierzyste PhytoCellTecTM Argan. Formuły kosmetyków zostały skomponowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i odkryć naukowych.

Zastosowanie w kosmetyce roślinnych komórek macierzystych oznacza nowe możliwości opóźnienia procesów starzenia się skóry poprzez ochronę komórek macierzystych. Zmniejszenie potencjału regeneracyjnego skóry, a w końcu jej starzenie, jest konsekwencją obniżenia aktywności komórek macierzystych. Chroniąc te komórki, pomagamy skórze w ciągłej odnowy. Odrodzenie skóry komórka po komórce przynosi najbardziej naturalne, skuteczne i długotrwałe ożywienie jej na nowo – podkreśla Barbara Kozioł, Kierownik Centrum Badań Bielenda Professional.

PhytoCellTecTM Argan jest składnikiem naukowo dowiedzionej skuteczności oraz udokumentowanym działaniu ochronnym na komórki macierzyste skóry. Łączy siłę roślinnych składników aktywnych z naturalnymi możliwościami odnowy ludzkiego organizmu.

Udowodnione działanie PhytoCellTecTM Argan:

  • wzmacnia funkcje metaboliczne skóry
  • nawilża i odżywia
  • uelastycznia, napina i zwiększa gęstość skóry
  • minimalizuje wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych
  • intensyfikuje procesy regeneracji skóry

Zabieg Bielenda Professional Esencja Młodości dedykowany jest do pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów cery po 35 roku życia, dla skóry młodszej może być wykorzystywany w postaci zabiegu rewitalizującego. Zalecane jest przeprowadzenie serii 6-8 zabiegów dwa razy w tygodniu, a dla podtrzymania efektów jednego zabiegu raz w miesiącu. Bielenda Professional Esencja Młodości to seria czterech preparatów kosmetycznych, w której skład wchodzi: Serum do twarzy, Odmładzający mus do twarzy, Maska algowa do twarzy, Krem odmładzający do twarzy.

 

Lista dystrybutorów marki Bielenda Professional: www.bielendaprofessional.pl/dystrybucja

Bielenda Professional
ul. Fabryczna 20, 31-553 Kraków
12 261 99 25
gabinetykosmetyczne@bielendaprofessional.pl
www.bielendaprofessional.pl

Tekst i zdjęcia: Bielenda