Obecnie trendy modowe dotyczące fryzur i koloryzacji są wyjątkowo łaskawe. Dlaczego? Bo to, co przede wszystkim je charakteryzuje to różnorodność. Dziś “wszystkie chwyty dozwolone”, zatem modne są zarówno włosy długie, krótkie, z grzywką lub bez i wiele innych. Sytuacja ta dotyczy również samej koloryzacji i stylizacji. Co jednak jest bezwzględnym warunkiem, bez którego nawet najlepsza fryzura nie będzie mogła być nazwana modną? Włosy muszą być zdrowe i zadbane.

Modna fryzura

Aktualnie bardzo łatwo znaleźć fryzurę, która jednocześnie wpisze się w dzisiejsze trendy, będzie modna i dodatkowo dopasowana do danego typu urody oraz temperamentu. Dlaczego? Bo w salonach fryzjerskich króluje różnorodność. To bardzo ważne, ponieważ twarzowa fryzura damska, która jednocześnie będzie modna to podstawa, bez której wiele traci się na urodzie.

Modna fryzura to jednak nie wszystko. Współcześnie liczy się bowiem naturalne piękno, zatem jeśli włosy nie będą zadbane, błyszczące i mocne nie wpiszą się w najnowsze trendy.

Modna koloryzacja

Obecnie również trendy w koloryzacji charakteryzują się różnorodnością. Z jednej strony bowiem bardzo modne są naturalne, popielate blondy czy spłowiałe rudości, z drugiej zaś szarości, odcienie srebra, a nawet róż. Niezależnie jednak od tego, w jakim kierunku pójdziemy, najistotniejsze jest, by była to bezpieczna koloryzacja taka, która nie zniszczy włosów. Przed podjęciem decyzji o zmianie koloru koniecznie zatem warto:

  • zapoznać się z dostępnymi na rynku farbami
  • wybrać farbę wysokiej jakości – jeśli farbujemy włosy samodzielnie
  • upewnić się, jakie produkty używa się w salonie – jeśli farbujemy włosy w salonie

Modna stylizacja

Co nowego w trendach dotyczących samej stylizacji? Oczywiście, tu również znaleźć można pełen wachlarz możliwości. Naturalne, delikatne fale, idealnie proste włosy, kucyki czy koczki – jednym słowem, dla każdego coś innego. Warunek jednak zawsze ten sam: włosy muszą być zadbane, tak aby modna fryzura prezentowała się wspaniale i podkreślała naturalne piękno włosów. Warto zatem zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację. Ważna więc będzie prawidłowa dieta, odpowiednio dobrane kosmetyki wspomagające kondycję włosów, naturalne wcieranki czy oleje. Warto też zwrócić uwagę na produkty do włosów farbowanych, dzięki którym zachowamy ich piękny kolor na dłużej. 

Różnorodność, którą oferują dziś salony fryzjerskie daje dziś wyjątkowe możliwości. Dzięki nim łatwo wybrać modną i twarzową fryzurę. Niezależnie jednak od tego, na co się zdecydujemy, jedno jest pewne – włosy muszą być zdrowe, lśniące i zadbane. Dopiero wtedy w pełni wpiszemy się w dzisiejsze trendy.