Podczas każdej wizyty u fryzjera z pewnością zastanawiasz się, czy wziąć „to, co zwykle”, czy zmienić swój wizerunek. Nowy sezon to doskonała okazja na takie zmiany, dlatego nasz ekspert, Oskar Bachoń, prezentuje modne fryzury na jesień-zimę 2014/15.

Ze skrajności w skrajność

Tak, jak modą zawładnęły zwierzęce wzory, tak i prawdziwa dżungla trendów fryzjerskich zalała wybiegi mnogością opcji. Choć naturalność nadal jest na topie, szturm na lożę „Modne fryzury” wykonały… Równe przedziałki!

Lata 60-te wciąż na szczycie

Trend stylizowania fryzur na lata 60-te nadal będzie dominował w sezonie jesień-zima 2014/15. Charakterystyczne dla Brigitte Bardot romantyczne pukle, napompowane koki i wysokie upięcia są niezwykle kobiece i seksowne – nic więc dziwnego, że styliści powracają do tej stylistyki regularnie.

Połączenie puszystej fryzury ze swetrem oversize i futrzanym kołnierzem płaszcza to zdaniem naszego eksperta sposób na fryzurowy sukces. Co ważne, do takich fryzur włosy muszą być podniesione i pofalowane, gładzenie i prostownica są absolutnie wykluczone!

Paź i Twiggy

Krótkie geometryczne cięcia także przyszły do nas prosto z lat 60-tych. Modne fryzury w tej długości podkreślą urodę zwłaszcza tych z nas, które mają wyraźne kości policzkowe i smukłą, symetryczną twarz. Idealnym przykładem tego trendu jest Małgorzata Kożuchowska, której skromne krótkie cięcie dodaje mnóstwo uroku.

Wygolenia – tak, ale…

Nie ma się co oszukiwać – względem Zachodu jesteśmy nieco opóźnieni. Nie jest więc zaskoczeniem, że trendy, które tam są już passe, u nas jeszcze mają się dobrze najmniej jeden sezon. Nie inaczej jest w przypadku asymetrycznych wygoleń. Modne fryzury na jesień-zimę przewidują miejsce dla takich ostrych, niebanalnych kreacji – zwłaszcza w połączeniu z czubami i zmierzwionymi kucykami, charakterystycznymi dla grunge’u.

Hit jesieni – przedziałek

Oskar Bachoń wskazuje na całkowicie nowy trend – perfekcyjny, wyraźny przedziałek! Idealnie jest, gdy został wyznaczony na środku głowy, choć i lekko asymetryczny sprawdzi się doskonale. Trend godny uwagi!

Grzywka

Modne fryzury na jesień-zimę to także stylizacje z krótką, postrzępioną grzywką w stylu lat 20-tych. Choć nie będzie już takim hitem jak do tej pory, nadal warto sięgać po grzywki. Zwłaszcza, że świetnie korygują kształt twarzy, służąc wiernie Polkom od wielu lat. Dodatkowo taka krótka, postrzępiona grzywka doskonale łączy się zarówno z krótkimi strzyżeniami, jak i typowymi dla lat 60-tych wysoko upiętymi kokami.

Naturalne kolory w cenie

Najmodniejsze kolory włosów w tym sezonie są jak najbliższe naturalnym kolorom. Nieco ciemniejsze odcienie (karmele i sarnie brązy) zastępują jasne blondy. Zwierzęcą paletę uzupełniają wilcze szarości z dodatkiem srebra i ciemnorude, wiewiórcze odcienie.

Na karnawał – tapirowe szaleństwo

Zima będzie królestwem fryzur lat 80-tych – zwłaszcza w Karnawale nie zabraknie przerysowanych, szalonych fryzur z tapirami, mocnym lakierem i nastroszonymi włosami. Jeśli tylko czujesz się dobrze w looku prezentowanym przez Alexis z serialu Dynastia, koniecznie wypróbuj ten trend!

oskar bachon fot.katarzyna widmanskaOskar Bachoń / Hair & Make-up Designer
Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami). Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach. I chwała mu za to. Ktoś powiedziałaby – Bachoń spadł nam z nieba. Owszem. Ale to bynajmniej nie aniołek.