Buty Nike Air Max od lat osiemdziesiątych są jednym z topowych modeli butów sportowych. Swój sukces zawdzięczają swojemu ponadczasowemu stylowi, który wciąż zgrabnie jest odświeżany, z wyjątkową dbałością o zatrzymanie ich unikatowego charakteru sprzed lat.

Znakiem rozpoznawczym Nike Air Max jest oczywiście wyeksponowana poduszka powietrzna, która znajduje się w podeszwie. Różne linie Air Maxów, których początek przypadał na różne epoki modowe, zachowując zalążek swojego pierwotnego zarysu pozwalają na wybranie tych które są nam najbliższe. Jednym z najbardziej znanych modeli są oczywście Nike Air Max 1. Ich współczesne reedycje oczywiście mocno różnią się, przede wszystkim technologicznie od pierwowzoru, ale ich oldskulowy styl wciąż przyciąga wielu miłośników lat osiemdziesiątych, którzy śmiało łączą je z zupełnie nowoczesnymi rzeczami, tworząc ciekawą modową mozaikę.

Lata dziewięćdziesiąte oczywiście przyniosły ze sobą nową modę, powstały więc kolejne modele Air Maxów. Jednym z najważniejszych do dziś jest oczywiście model Nike Air Max 90, który również ma swoje współczesne reedycje. Choć zmieniły się to jednak w swojej linii wciąż mocno nawiązują do mody lat dziewięćdziesiątych, przez co mają wielu fanów, nawet wśród młodszego pokolenia, które o latach dziewięćdziesiątych wie bardzo mało lub niewiele. Oczywiście warto też na tle modeli kultowych zobaczyć najnowszą kolekcję Nike Air Max 2015, która jest dynamiczna, energetyczna i bardzo kolorowa. Tegoroczna edycja Nike Air Max 90 pobudza ostrymi kolorami i ciekawym, bardzo ekstrawaganckim wyglądem podeszwy. Trzeba przyznać że pomimo upływu wielu lat model ten, doskonale dopasowywał się do kolejnych wchodzących na rynek modowy trendów,  wciąż zaskakując coraz bardziej intrygującymi detalami. I choć trzeba przyznać, że dzisiejsze Air Maxy są ekstrawaganckie, futurystyczne i bardzo atrakcyjne to reedycje klasycznych modeli wciąż pozostają na topie i wzbudzają wiele pozytywnych emocji.