Białe ubrania są tak uniwersalne, że nigdy nie wyjdą z mody. Podobnie jak z kolorem czarnym, białe ubrania i dodatki bardzo dobrze komponują się z innymi barwami. Kolor biały kojarzony jest z czystością i niewinnością. Choć mówi się, że osoba opisująca siebie białym kolorem jest samotna, ma niskie poczucie własnej wartości, postrzega świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, to białe ubrania są modne w każdym sezonie. Kolor biały jest prosty i czysty, który dopiero domaga się uznania.

Białe ubrania polecamy w szczególności szczupłym osobom, gdyż jest to kolor, który poszerza optycznie. Chyba, że zastosujemy triki, które optycznie wyszczuplą nasza sylwetkę.

optycznie wyszczuplajace biale ubrania

Dla kogo biały kolor?

Kolor biały od lat nie jest zarezerwowany wyłącznie dla panien młodych. Warto mieć kilka białych ubrań w swojej szafie, gdyż są ponadczasowe, schludne i pasują do wszystkiego. Świetnie sprawdza się letnią porą. Biały kolor nada Twojej sylwetce lekkości i zwiewności oraz świetnie podkreśli letnią opaleniznę.

Bardzo długo biel kojarzona była z „taniością”, ale obecnie na nowo zyskuje pierwsze miejsce w rankingu modnych kolorów. W tym sezonie najmodniejszy jest w wersji total look lub w połączeniu z czarnym.

czarno biale zestawienia modna biel

Klasyczna biel w każdej garderobie

Klasyczna biel idealnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Znakomicie zda egzamin podczas wieczorowych stylizacji. Modne jest również łączenie białych męskich koszul czy t-shirtów ze spodniami lub kobiecymi dodatkami. Każda z nas powinna mieć w swojej szafie taki zestaw.

biale t shirty meskie ubrania moda bialy

Biały kolor w makijażu

Biały cień to idealny sposób, aby uzyskać lekki i czysty makijaż – nałożony pod łukiem brwiowym optycznie powiększy i otworzy oko. Biała kredka, nałożona na linii oka, tuż nad dolnymi rzęsami spowodują, że makijaż nabierze czystości.
Jeżeli zdecydujesz się na biały cień bądź białą kredkę koniecznie połącz ją z mocno wytuszowanymi rzęsami oraz ciemną kreską na ich linii.

Zanim zdecydujesz się na taki kolor zwróć uwagę na to czy jest on dopasowany do Twojego typu urody. Według analizy kolorystycznej panie o typie urody „lato” oraz „panie zimy” będą w tym kolorze wyglądały wyśmienicie. Kolor biały to nie tylko odzież i dodatki, to również makijaż. W tym sezonie biały odcień jest bardzo trendy.

Białe dodatki – must have

Wiosną i latem chętniej wybierane są białe stylizacje, gdyż wizualnie dodają one lekkości . Biała torebka czy buty w tym sezonie to absolutny must have. Wszystko co białe, to obowiązkowe w garderobie.