W obecnych czasach biżuterie noszą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Panowie zaczęli także dbać o wygląd i swoją garderobę, nie oszczędzając przy tym na biżuterii. Zegarki męskie, które z pewnością należą do podstawowych akcesoriów, którą można spotkać u panów są obecnie pozycją obowiązkową we wszystkich korporacjach, biurach czy kancelariach.

Z jednej strony nadają mężczyźnie powagi i elegancji, spełniając wszystkie funkcje estetyczne, z drugiej natomiast wykonują konkretne funkcje, takie jak mierzenie tętna czy sprawdzanie pulsu. Na rynku istnieje nieprzebrana ilość męskich zegarków, jednak można zauważyć powrót do klasycznych, eleganckich modeli, wyprodukowanych przez dobre firm, dające gwarancję wysokiej jakości.

Każdy zdaje sobie sprawę z niezawodności zegarków szwajcarskich, które od lat mają bardzo dobrą opinię. Jednak w ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się trochę bardziej powszechne i dostępniejsze niż te szwajcarskie, zegarki męskie Daniel Wellington, którymi na forach społecznościowych chwali się coraz więcej osób.

Minimalizm tarczy

Cechą charakterystyczną zegarków męskich Daniel Wellington jest z pewnością ich bardzo prosty, ascetyczny design. Producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn, tworząc niezwykle prosty, uniwersalny zegarek, który doskonale się sprawdzi zarówno na co dzień, do pracy, jak i na ważne spotkania czy uroczystości. Jednak, jedną z najważniejszych cech tego zegarka jest fakt, że jest on niezwykle charakterystyczny i rozpoznawalny. Świetnie także prezentuje się jego logo, na którym widnieją tylko litery DW, które przy minimalistycznej tarczy (pozbawionej zupełnie cyfr), pięknie wygląda i daje poczucie produktu z wyższej półki.

Co więcej, zegarki męskie Daniel Wellington zostały tak zaprojektowane, że mają wymienne paski, dzięki czemu można dostosować pasek do każdej okazji, na którą zegarek ma zostać włożony. Dzięki temu można uzyskać rozmaite stylizację oparte na jednej, podstawowej tarczy. Pierwowzorem pasków do tych zegarków były paski typu NATO, które nosili oficerowie brytyjskiej marynarki wojennej, które do dziś są w ofercie, jednak z czasem producent wprowadził także bardziej elegancje paski, wykonane ze skór naturalnych w kolorach brązu i czerni.

Mechanizm

Poza elegancją i klasą, jaką oferują zegarki męskie tego producenta warto także zwrócić uwagę na mechanizm, który jest w nich zastosowany. Firma Daniel Wellington do produkcji zegarków używa wysokiej jakości materiałów i oraz japońskiego mechanizmu kwarcowego, który je napędza. Dzięki temu zegarki męskie Daniel Wellington są naprawdę bardzo wytrzymałe i zachowują wyjątkową precyzję.

Ten typ zegarków jest zasilany przez baterię, co jest obecnie bardzo popularne i stosowane u innych wiodących producentów zegarków. Tarcze w produktach Daniela Wellingtona są zróżnicowane i można je dostać w przedziale 26-40 centymetrów, dzięki czemu każdy znajdzie idealnie odpowiadający danemu nadgarstkowi model. Koperty do zegarków wykonane są ze stali szlachetnej 316L, która nie uczula alergików.

Ceny

Zegarki męskie Daniel Wellington mieszczą się w zupełnie racjonalnym przedziale cenowym i można je znaleźć już od czterystu złotych. Jednak większość z nich oscyluje w obrębie kwoty siedmiuset złotych. Z jednej strony jest to niemała kwota, jednak z drugiej jak na zupełnie ekskluzywny produkt, cena jest naprawdę przystępna. Co więcej, firma Daniel Wellington bardzo pilnie działa w mediach społecznościowych, zegarki te są niezwykle chętnie noszone przez popularne osoby w sieci i często można spotkać liczne promocję, które oferują różni blogerzy, właśnie na zakup zegarków Daniel Wellington.

Dzięki takim akcjom promocyjnym można uzyskać około 15-20 procent rabatu, co w efekcie daje już naprawdę dobrą cenę za taki zegarek. W związku z tym można mieć pewność, że obecnie zegarki Daniel Wellington są jednymi z najmodniejszych zegarków dostępnych na rynku, które doskonale sprawdzają się noszone na co dzień do pracy, świadcząc o wyczuciu stylu i elegancji każdego właściciela.