To już przesądzone – klasyczny business casual odchodzi w niepamięć. Projektanci są zgodni, że tej wiosny businesswoman ma być seksowna i uwodzicielska, nie opakowana w formalizm i i przeciętność. Jaki jest modny strój do pracy wiosną 2014?

Business casual z pazurem

Jeśli lubisz proste sukienki, albo wybierz modele z nietypowymi zestawieniami materiałów (wstawki ze skóry lub skórzane spódniczki to jest to), lekko asymetryczne, lub złożone z kontrastujących kolorów, z geometrycznymi wstawkami – każdy z tych wariantów jest słuszny!

Kołnierzyk również jest jak najbardziej wskazany, ale najlepiej połączony z charakterystycznym, rzucającym się w oczy naszyjnikiem. Ważne, żeby cała stylizacja nie sprawiała wrażenia nudnej i bez wyrazu. Wskazane jest odejście od klasycznej palety kolorów, odsłonięcie paru centymetrów więcej niż w poprzednich sezonach, czy lżejsze i bardziej zwiewne kroje.

Uwodzicielską stylizację możesz łatwo wykreować sięgając po koszulę zapinaną na guziki, i odpinając jeden guzik więcej niż zwykle – projektanci wskazują, że taka nonszalancja i niemal frywolność będą wiosną 2014 stały na równi z koszulami i kołnierzykami zapiętymi pod szyję.

Na sportowo!

Victoria Beckham postawiła sprawę jasno – nie ma nic złego w łączeniu klasycznej elegancji z materiałami charakterystycznymi dla strojów sportowych. Tej wiosny dzianinowe luźne spódniczki, niekrępujące ruchów dresowe spodnie czy okraszone złotem sportowe bluzy możesz śmiało zestawiać z eleganckimi koszulami, dopasowanymi spodniami czy butami na obcasie. W stylizacjach czerpiących z dobrodziejstwa strojów sportowych buty mają ogromne znaczenie – wysokie szpilki będą doskonałym świadectwem tego, że nie idziesz na trening!

Ponadczasowe pastele

Odcienie pastelowe od zawsze były rozsądnym wyborem na wiosnę – ten rok nie jest od tej reguły wyjątkiem. Co ważne, nie ma określonej palety odcieni, z których powinnaś wybierać, by wiosną 2014 nie wyjść na modową ignorantkę. Zarówno pudrowe róże, mięta, pistacja, błękity, blady żółty i pomarańczowy, stonowana lawenda czy klasyczne beże i szarości są na równie uprzywilejowanej pozycji.

Nie bój się stylizacji total look – możesz śmiało ubrać się od stóp po czubek głowy w odcienie jednego koloru. Takie rozwiązanie przełam elementem w mocnym odcieniu – może to być biżuteria, buty, torebka lub jaskrawa bluzka w luźniejszy dzień.

Zdjęcia w galerii dostarczyła firma www.naia.com.pl