Wazon jest skutecznym sposobem na wprowadzenie do mieszkania wiosny – w dowolnej porze roku znajdziesz szeroki wybór kwiatów ciętych, które swoją świeżością wprawią Cię w dobry nastrój. Modny wazon będzie świetnie wyglądał nie tylko wypełniony kwiatami. Bogate dekoracje lub intrygujące wzornictwo sprawią, że Twój wazon nawet pusty zachwyci gości.

Jaką wielkość powinien mieć wazon?

Modny wazon może wyglądać źle, jeśli będzie miał złą wielkość. Pamiętaj o kilku zasadach dobierania wazonu do miejsca, w którym ma się znaleźć, i tego, jakie Twój wazon ma mieć przeznaczenie.

Wazon dekoracyjny w salonie, kuchni, jadalni. Wazon dekoracyjny, stawiany na półce lub na blacie, powinien mieć taką wysokość, by kompozycja kwiatowa znajdowała się poniżej linii wzroku. Masz dużą dowolność jeśli chodzi o kształt wazonu – istotne jest, by wazon stylistycznie pasował do wnętrza.

Wazon na stole w jadalni. Wazon na stole to popularna dekoracja, jednak powinnaś mieć na uwadze kilka kwestii:

  • Proporcja wazon-kwiaty – wazon stołowy powinien stanowić 3/4 wysokości całej kompozycji, kwiaty – pozostałą 1/4. Taka kompozycja wygląda proporcjonalnie i daje pewność, że kwiaty nie przeważą wazonu i będzie on stabilny.
  • Niski i pękaty, czy wąski i wysoki? – wazon na stole w jadalni nie może zasłaniać ani zastawy, ani twarzy gości. Dlatego w jadalni sprawdzi się zarówno niski, szeroki wazon wypełniony proporcjonalnie niskimi kwiatami, jak i wazon wysoki, czy to z lekko zwisającą kompozycją – a nawet kilka identycznych wąskich wazonów, udekorowanych pojedynczymi kwiatami.
  • Elementy poza obrysem wazonu – trzeba bardzo uważać z kształtem kompozycji w wazonie stojącym na stole. Wiszące trawy i gałązki, choć niezwykle efektowne, uniemożliwią korzystanie z powierzchni stołu, co i rusz wpadając do półmisków i talerzy. Dlatego jeśli coś wystaje poza obrys wazonu, powinno kończyć się ponad blatem stołu.

 

 

0
Beliani Dekoracyjny wazon na kwiaty srebrny ARPAD

 

0
mojworld Nowoczesny wazon ceramiczny – na prezent SS-1253

 

229
Monumo Donica Habana light 2010701

 

0
Estetica Wazon 31 cm

 

0
Ogromny Wazon Wave 106cm aluminiowy

 

0
MANUFAKTURA BETONU ZESTAW doniczek betonowych Dodekahedron 1+2

 

0
Clock Wood Studio Drewniana skrzynka na kwiaty, zioła

 

0
AT the moment ceramics Wazon IKO II

 

0
Eva Solo Wazon Legio Nova 15,5 cm 887287

 

496
Menu Wire Pot doniczka 40 4770539

 

15
House Doctor Wazon Jar 20 cm wa1009

 

0
Wazon dekoracyjny Wenecja I, II

 

0
Black Red White wazon ceramiczny THK-064464

 

0
Estetica Wazon 23 cm

 

6,41
Stalgast Wazon 388174

 

52
Stalgast Waza do zupy 388170

 

219
House Doctor Wazon z osłoną Bell 32 cm HA0511

 

360
Menu Willmann Vase Wazon 4736039

 

259
LABORATORYART tradycyjna waza

 

0
Blomus Wazon Colora 15 cm Moonbeam 65906
Program partnerski


Wazon w korytarzu to również popularna dekoracja wnętrza. Pokaźnych rozmiarów wazon, stojący na podłodze w kącie pomieszczenia, wypełniony suszoną kompozycją z kwiatów i gałązek, będzie zdobił wnętrze. Warto więc wybrać wazon wysoki, o stabilnej podstawie i ciekawym wyglądzie. Nie warto natomiast wybierać do korytarza niewielkich wazonów, które będą niezauważalne przy szybkim przejściu przez korytarz.

Znajdź wazon dla siebie – w galerii prezentujemy 70 modeli wazonów – od niewielkich na półkę, po wysokie, stawiane na podłodze wazony. Wybierz najlepszy wazon dla siebie i już dziś udekoruj swoje mieszkanie świeżą zielenią!

Zdjęcia w galerii pochodzą od firm: www.9design.pl| www.almi-decor.com | www.bettina.pl | www.fabrykadesign.pl | www.home-you.com | www.ikea.com | www.leroymerlin.pl | www.nshome.pl | www.wobeline.pl | www.zalando.pl | www.dekoria.pl | www.Pakamera.ploperagliniana, liberata – Galeria Limart, pogodna pracownia ceramiczna, imkadesign