Nadejście zimy zawsze otwiera temat zimowych kurtek. Temat trudny , bo jak połączyć to, by było nam ciepło z efektownym i modnym wyglądem? Odpowiedź jest prosta – wystarczy śledzić obowiązujące trendy i porady stylistów.

Zimą wcale nie musimy wyglądać grubo i brzydko. Kurtki zimowe damskie mogą być eleganckie, wcale nie pogrubiać, a jednocześnie zapewniać nam ciepło i komfort. Każdy sezon to inna moda. Aby czuć się atrakcyjnie na mieście, dobrze jest śledzić trendy i wśród nich wybrać taki model i fason kurtki, który będzie nam najlepiej odpowiadał i pasował do codziennych stylizacji.

Kurtki zimowe damskie – trendy 2015

Militarne i męskie

Styl męski wdarł się do kobiecej mody ponownie po latach, gdy zachwycała swoją odwagą Bridget Bardot. Obecnie jest to zabawa ze stylem, jednocześnie nadal pokazująca kobiecą siłę. W tym sezonie kurtki zimowe damskie oraz ciepłe płaszcze powinny przypominać żołnierskie mundury. Im bardziej okrycie wierzchnie będzie przypominało umundurowanie, tym lepiej. Dlatego modne tej zimy będą wszelkie dodatki takie jak: pagony, szerokie paski, złote guziki wszyte dwurzędowo, szerokie kapy. Kolorystyka oczywiście również mundurowa: granat, czerń, khaki, zgniła zieleń, czy ciemny beż. Wszyte oznaczenia żołnierskie wcale nie będą źle widziane – to jeden z trików projektantów, by uwypuklić trend.

Jakie dodatki: Oczywiście możemy pójść na całość i skomponować całość stylizacji w żołnierskim, męskim stylu z czapką kaszkietem, mokasynami, prostymi spodniami. Jednak równie dobrze będą wyglądały kobiece wykończenia i połączenie męskich atrybutów płaszcza żołnierskiego ze złotą biżuterią, futrzanym kołnierzem, czy eleganckimi kozakami.

Bombowa bomber

Inaczej takie kurtki zimowe damskie nazywane są pilotkami. Dotychczas ten fason kurtek był zarezerwowany na jesień i wiosnę, obecnie można je nosić także zimą, dzięki ocieplinie, którą stosują producenci. Wpisują się one tak samo, jak militarne fasony, w modowy trend męskiej mody. Krój tych kurtek jest prosty i surowy. Są to krótkie, typowe pilotki – czyli szeroki fason, bez taliowania, ze stójką przy szyi.

Innowacją w tym trendzie są kolory kurtek – wcale nie muszą być wyłącznie w odcieniach khaki, czy moro. Modne są pilotki w różnokolorowe wzory, a nawet z błyszczącego materiału.

Jakie dodatki: W tym trendzie dozwolone są dodatki glamour, które ożywią surowość kurtki. Można do nich nosić szpilki, spódnice tuby, złotą biżuterię. Ważne, aby zestawić ze sobą dwie skrajności – wyeksponowaną kobiecość i męską górę – co powinno dać efekt „dziewczyny w kurtce swojego chłopaka”.

Jak z bajki o Czerwonym Kapturku

Ten trend to jedna z nowości sezonu – kurtki zimowe damskie w kształcie peleryny. Takie kurtki mogą stanowić odpowiednie wykończenie do modnych kraciastych koszul, bluzek w pensjonarskim stylu (wiązanych pod szyję) lub bluzek / tunik oversize. Nie należy też obawiać się o zimno. Peleryna z wełny na pewno poradzi sobie w mroźne dni. Pamiętajmy jednak, że efekt Czerwonego Kapturka mogą sobie zafundować wyłącznie szczupłe osoby. Luźny i szeroki krój peleryny nie wpłynie dobrze dla kobiet z obfitszymi kształtami.

Jakie dodatki: Luźne peleryny dobrze wyglądają z opiętym dołem, dlatego dobrze się w tym zestawieniu sprawdzą rurki, krótkie opięte spódnice i długie kozaki. Poza tym dodatki zależą od naszej fantazji i stylu, który preferujemy.