Włoskie kawiarki elektryczne to świetny pomysł na prezent, który warto zrobić zarówno bliskim, jak i sobie. Za pomocą niewielkiego urządzenia można przygotować szybko pyszną kawę, która smakuje jak espresso zrobione w ekspresie. Zakup kawiarki nie wiąże się jednak z koniecznością poniesienia wysokich kosztów, więc jest to świetna alternatywa. Dostępne są nawet modele z przezroczystym zbiornikiem i odchylaną pokrywą, spieniaczem do mleka, automatycznym wyłącznikiem i panelem sterowania.

Jak wybrać dla siebie idealną kawiarkę?

Przy wyborze kawiarki znaczenie ma jej moc. Jeśli komuś zależy na szybkim parzeniu kawy, to należy wybrać kawiarkę o mocy co najmniej 400 W. Im większa pojemność zbiornika na wodę, tym więcej przygotuje się filiżanek kawy. W przypadku 200 ml można liczyć na zrobienie czterech filiżanek espresso. Kawiarki elektryczne są najczęściej stalowe lub aluminiowe. Te drugie odznaczają się lekkością i szybkim nagrzewaniem. Istotne będzie zwrócenie uwagi na testy, urządzenie musi spełniać wszystkie normy potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania. Istotna jest także poręczna rączka, która się nie nagrzewa nadmiernie, co przeciwdziała poparzeniom. Niezbędnym elementem w kawiarce jest zawór bezpieczeństwa, który chroni przed awarią. Jeśli kawiarka ma być mobilna, wygodna w obsłudze, to powinna być lekka. Warto mieć także na uwadze długość kabla, aby nie było problemu z podłączeniem jej do źródła prądu. Design kawiarki także ma znaczenie. Ogromny wybór sprawia, że nie ma problemu ze znalezieniem modelu dopasowanego do indywidualnych preferencji i aranżacji wnętrza.

Kawiarki elektryczne z licznymi funkcjami

Nowoczesna kawiarka elektryczna może być wyposażona w szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym korzystanie z niej stanie się jeszcze bardziej komfortowe, przykładowe kawiarki dostępne są na https://scapol.pl/pl/387-elektryczne-kawiarki. Mile widziane jest oczywiście obrotowa podstawa, dzięki czemu nie trzeba zastanawiać się nad tym, czy dobrze ustanowiono dzbanek. Z kolei antypoślizgowe nóżki zapewniając stabilność. Sklep z kawiarkami Scapol ma w swojej ofercie szereg nowoczesnych modeli, które są wyposażone w automatyczny włącznik, funkcję podtrzymywania ciepła, spieniacz mleka. Kawiarka z termosem to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie wypijają od razu kawy. Nawet po kilkunastu minutach nadal będzie przyjemnie ciepła. Ciekawą opcją jest także niewielki czajnik w kawiarce, który zagotowuje mleko lub wodę. Możliwe staje się przygotowanie kakao, herbaty, naparu ziołowego, gorącej czekolady itd. Bardzo wygodne w użyciu są kawiarki z programatorem czasowym, wyświetlaczem LCD, reduktorem ilości zaparzanej kawy.