Popularność cateringów dietetycznych rośnie z miesiąca na miesiąc. Zabiegany tryb życia, brak czasu na zakupy i przygotowywanie posiłków to tylko niektóre z powodów. Wygoda w dzisiejszych czasach jest wartością cenioną zarówno przez osoby młode, jak i starsze. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na usługi firm oferujących catering dietetyczny. Dzięki nim mogą cieszyć się pysznym jedzeniem, pomijając często męczący proces gotowania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Poniżej kilka najważniejszych punktów, o których trzeba pamiętać.

Rodzaj diety

Catering dietetyczny możesz najczęściej zamówić na stronie internetowej firmy, gdzie decydujesz, jaki rodzaj diety będzie dla Ciebie odpowiedni. Do wyboru będziesz mieć między innymi dietę standardową, wegetariańską, wegańską lub też dla sportowców. Musisz także koniecznie poinformować firmę, jeśli masz na coś uczulenie. Dzięki temu firma dostosuje dania pod Twoje potrzeby. Czasem jest również możliwość indywidualnego wyboru produktów, które mają być uwzględnione w jadłospisie lub z niego całkowicie wykluczone. Oczywiście będzie się to wiązać z wyższą ceną.

Kaloryczność

Kaloryczność powinna być dostosowana do Twojego celu. Na początek skorzystaj z kalkulatora, który wyliczy Twoje dzienne zapotrzebowanie na podstawie Twojej wagi, wzrostu oraz aktywności. Otrzymana liczba to ilość kalorii, które musisz jeść, aby utrzymać swoją obecną wagę. Jeśli chcesz przytyć, musisz wybrać wariant z większą ich ilością, a gdy potrzebujesz schudnąć – z mniejszą. Różnica między wartościami nie powinna być drastyczna. Na początek zwiększenie lub zmniejszenie liczby kalorii o 200 lub 300 powinno być w zupełności wystarczające.

Ilość posiłków

Ilość posiłków powinna być dostosowana do Twojego trybu życia. Nie każdy może sobie pozwolić na kilka przerw w pracy, aby zachować pożądaną przez siebie liczbę. Pamiętaj, że złota cyfra pięć powtarzana przez ludzi wcale nie jest jedyną właściwą opcją. Dla Ciebie wystarczające mogą być trzy posiłki i przy takiej ilości będziesz się czuć najlepiej. Pamiętaj, aby zawsze słuchać w tej kwestii swojego organizmu. Jeśli nie reagujesz dobrze na bardzo obfite posiłki, zdecyduj się na ich większą ilość.

Dostawa i cena

Pamiętaj, aby wybrać firmę, która dowozi posiłki w Twojej miejscowości. Sprawdź tę informację już na samym początku, aby uniknąć rozczarowania, gdy przejdziesz do podsumowania swojego zamówienia. Równie ważna jest godzina dowozu. Jeśli zaczynasz pracę wcześnie rano i chcesz mieć pewność, że Twój catering zostanie dowieziony na czas, koniecznie sprawdź, o której godzinie rozpoczynają się dostawy. Na koniec, nie zapominaj o cenie. Drożej niekoniecznie zawsze znaczy lepiej.