Pizza to bardzo popularny rarytas włoskiej kuchni. Dobrze przygotowana i podana jest idealnym posiłkiem na rodzinny obiad czy spotkanie z przyjaciółmi. Nic zatem dziwnego, że pojawia się coraz więcej pizzerii, serwujących pizze z najrozmaitszymi dodatkami. Jedną ze znanych pizzerii właściwie na całym świecie jest Domino’s Pizza. Co o niej wiemy?

Trochę historii…

Sieć restauracji Domino’s Pizza miała swój początek już w 1960 roku, kiedy to dwójka braci kupiła pizzerię DomiNick’s Pizza. Z czasem ich drogi się rozeszły, a jeden z nich, prowadząc pizzerię samodzielnie, zmienił jej nazwę na „Domino’s Pizza” w roku 1965. I tak do dzisiaj możemy obserwować, jak wspaniale rozwija się działalność tej pizzerii.

Pizza na każdy sposób

Zwykle każda pizzeria, nawet jeżeli ma swoje lokale w różnych częściach świata, serwuje mniej więcej to samo menu. Ale Domino’s Pizza oferuje nam coś wyjątkowego. W zależności od danego zakątka świata, jego kultury i preferowanych smaków, do wyboru jest pizza z dodatkami kojarzącymi się właśnie z tym. Dla przykładu: w krajach indyjskich, ojczyźnie przypraw, serwowana jest pizza aż z pięcioma różnymi rodzajami papryczek. Z kolei bliżej nas, w Rosji, popularna jest pizza z dodatkiem nazywanym „Mockba”, czyli „Moskwa”, który łączy w sobie niepowtarzalny smak sardynek, łososia, makreli, tuńczyka i czerwonego śledzia lub cebuli, i jest podawana na zimno. W Nowej Zelandii dominują owoce morza, zatem nie mogło ich też zabraknąć w tamtejszej Domino’s Pizza. W menu znajdziemy między innymi pizzę „Prawn Supreme”.

Wyjątkowa pizza w Polsce

W naszym kraju możemy spotkać wiele pizzerii, także sieć Domino’s Pizza. Pierwsza pojawiła się w roku 2011 w Warszawie, zatem stosunkowo niedawno. Mimo to szybko zyskała ona miano jednej z najlepszych pizzerii, a także wielu stałych klientów. Pizzeria realizuje również zamówienia na telefon. Sekretem tak wyśmienitej pizzy jest wykorzystanie najlepszych składników, najświeższych oraz dobrej jakości, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Właśnie tak powstaje najlepsza pizza w kraju!