Maski do włosów mają za zadanie odżywiać, odbudowywać i regenerować nasze włosy. Dzięki odpowiednio dobranej masce do włosów zapewnisz im zdrowy wygląd, nienaganny połysk i długotrwałe odżywienie – bowiem w przeciwieństwie do odżywki, maska wchłania się głębiej i zostaje we włosach na dłużej. Podpowiadamy, jak właściwie nakładać ten kosmetyk i jakie są najlepsze maski do włosów!

maski do wlosow zniszcoznych

Najlepsze maski do włosów suchych

Dane za www.Ceneo.pl,-06-2016r.

Kallos Keratin Hair Mask Maska do włosów suchych z wyciągiem keratyny i proteiny mlecznej – od 8,69zł
L’Oreal Expert Intense Repair nawilżająca maska do włosów suchych i uwrażliwionych 200 ml – od 30,50zł
Kerastase Nutritive maseczka do włosów suchych i zniszczonych 200 ml – od 87,90zł
Stapiz Sleek Line Maska Repair 1000 ml – od 18,99zł
Kerastase Resistance Therapiste [3-4], Maska Do Włosów Bardzo Osłabionych I Zniszczonych, 200ml – od 116,00zł
Macadamia Deep Repair Masque Revitalizing Hair Maska do włosów suchych i zniszczonych 250 ml – od 85,00zł
Kerastase Resistance Masque Force Architecte 3 4 maska do włosów bardzo zniszczonych 200 ml – od 116,00zł
L’Oreal Intense Repair maska odżywiająca do włosów suchych 500 ml – od 57,90zł

Kiedy nakładać maskę na włosy?

Maskę do włosów należy nakładać na wilgotne, ale nie mokre włosy. Delikatne zwilżenie włosów ciepłą wodą otworzy ich łuski, dzięki czemu kosmetyk znacznie lepiej się wchłonie. Po zbyt mokrych włosach maska zwyczajnie spłynie, dlatego przed aplikacją delikatnie osusz je ręcznikiem. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie maski do włosów po ich umyciu szamponem z odczynem zasadowym. Wysokie pH również ułatwia otwieranie się łusek włosów, więc kosmetyk wchłonie się idealnie.

Nie musisz się przy tym obawiać, że po użyciu maski się nie domkną i będą matowe. Obecnie produkowane maski mają lekko kwaśny odczyn, co w połączeniu ze spłukiwaniem maski chłodną wodą skutecznie zamknie łuski włosów i zapewni im nieskazitelny blask.

W jaki sposób nakładać maskę do włosów?

Nawet najlepsze maski do włosów nie pomogą, jeśli kosmetyk źle zaaplikujesz. Znajdź więc w swoim harmonogramie dnia czas (a najlepiej zarezerwuj go w każdym tygodniu), który poświęcisz tylko i wyłącznie swoim włosom i właśnie wtedy zaaplikuj maskę.

Włosy nie są gąbką – ich zdolność wchłaniania jest ograniczona. Dlatego nałożenie nawet całego słoiczka maski do włosów nie sprawi, że po zabiegu będziesz miała włosy amerykańskiej aktorki. Przy dłuższych, dość gęstych włosach wystarczy porcja wielkości orzecha włoskiego.

Maskę nakładaj od połowy długości włosa. Z jednej strony nałożenie maski od samej nasady obciąży włosy, z drugiej – mija się z celem, gdyż włos przetransportuje niezbędne składniki odżywcze do całej jego długości. Śmiało możesz maskę wmasować we włosy, wcierając ją z góry w dół, zgodnie z ułożeniem łusek. Warto przy tym delikatnie rozczesać włosy po nałożeniu maski, by się rozkleiły i pozwoliły dotrzeć kosmetykowi do każdego pasma.

I sprawa najważniejsza: maski do włosów muszą na nich pozostać przynajmniej przez kilkanaście minut, zanim będziesz mogła je spłukać. Idealnie by było, byś pozostawiła maskę na włosach przez pół godziny.