Sport zimą, gdy temperatura spada, a stoki pokrywa biała czapa śniegu, wymaga zwinności oraz właściwego przygotowania. Kolekcja 4F na sezon zimowy zagrzewa do działania i pozwala wyróżnić się podczas aktywnych wyzwań. Kampania marki zrealizowana w Norwegii u podnóża lodowca Jostedalsbreen udowadnia, że sport nie zna granic.

Marka 4F swoją najnowszą kampanię zimową zrealizowała w norweskim kurorcie Stryn, gdzie panujące warunki są spełnieniem narciarskich marzeń dla jednych, a innym zapewniają górę ambitnych wyzwań. Zdjęcia ilustrujące kolekcję wykonał Marek Ogień, specjalista od sportowych kadrów, szczególnie w zimowym ujęciu. W rolę modeli natomiast wcielili się utalentowani sportowcy, dla których zima mogłaby trwać okrągły rok: Anna Helena Gąsiorowska – zakochana w jeździe wolnej, Michał Nikliński– jeden z najbardziej utalentowanych zawodników freski oraz Michał Ligocki – na snowboardzie startował w wielu ważnych zawodach z Igrzyskami Olimpijskimi w Turynie, Vancouver i Soczi włącznie. Oko obiektywu uchwyciło pełnię narciarskich ruchów, prezentując kolekcję w dynamicznym, iście wyczynowym wydaniu. Niezależnie jednak od miejsca, wybranej trasy i warunków, ważne by szusowanie niosło radość z aktywności sportowej.

Zimowe propozycje 4F dostarczają wybór sylwetek, które inspirują nie tylko do sportowego, ale też modnego rozpoczęcia nowego sezonu. Kolekcja zawiera wybór odzieży o wysokich parametrach technicznych, a zarazem pełnej żywych kolorów i dynamicznych alloverowych wzorów. Zimowy klimat ocieplą odcienie turkusu, oranżu, fuksji i limonki, a geometryczne allovery nadadzą charakteru stylizacjom na ośnieżonych stokach. Na szczególną uwagę zasługują kurtki, w których zastosowano najwyższe parametry techniczne, jak membrany Dermizax i Neo Dry 20 000, ociepliny Primaloft i Thinsulate, wodoodporne wykończenia DWR i teflonu, czy też uszlachetnienie naturalnym puchem. Pełne zestawy narciarskie cechuje wykorzystanie zapewniających bezpieczeństwo i widoczność na trasie elementów reflective oraz wysoce rozciągliwego materiału 2 Way i 4 Way Stretch, który „pracuje“ wraz z wykonywaniem ruchów. Narciarska linia wzbogacona została także o bieliznę termoaktywną, wykonaną z szybko schnących włókien Themrodry i Neoactive. Ponadto, fani białego szaleństwa znajdą szeroki wybór gogli z polaryzacją, rękawic z neoprenowymi wstawkami oraz kasków z antypoślizgowymi elementami, a nawet ze zintegrowanymi goglami.

Ważny punkt kolekcji stanowi odzież bezszwowa, która dopasowuje się do każdej sylwetki bez ucisku i otarć. Dzięki włóknom propylenowym i wykończeniu QuickDry, charakteryzuje się ona zdolnością do pochłaniania i odprowadzania wilgoci na zewnątrz, co zapewnia właściwą termoregulację ciała podczas ruchu. Wśród bezszwowego asortymentu znajdują się bluzy z wysokim kołnierzem dla zapewnienia ochrony przed wiatrem i niską temperaturą oraz wybór nie krepujących ruchu koszulek, topów i legginsów. Bezszwowe propozycje sprawdzą się zarówno w trakcie biegania, treningów w klubach, jak również podczas narciarskich eskapad.

Wiele innowacji wprowadza linia obuwia, w której zastosowano antypoślizgowe podeszwy Vibram i membranę Alpha-Dry, skutecznie chroniącą przed przemakaniem, dzięki odprowadzaniu cząsteczek wody na zewnątrz.

Atrakcyjna kolorystyka, zgodne z trendami wzornictwo oraz zastosowanie materiałów funkcyjnych sprawdzą się zarówno podczas sportowych aktywności, jak i w codziennym, lifestyle’owym wydaniu.

Foto: Marek Ogień;
stylizacje: Monika Czesak (4F);
produkcja: Sandra Orłow