Wygładzanie zmarszczek musi polegać na dostarczeniu do skóry odpowiednich składników odżywczych. Niezależnie od genezy zmarszczek, ich obecność zawsze w jakiejś części spowodowana jest niedoborem substancji budulcowych albo odżywczych. Redukcja tych niedoborów jest istotna, ponieważ przyspiesza proces redukcji zmarszczek oraz spowalnia proces pojawiania się kolejnych. W urządzeniach BYAS zamiast setek ultrainnowacyjnych związków chemicznych, czynnikami odżywczymi są najbardziej podstawowe, ale i najbardziej wszechstronnie działające kwas hialuronowy i aminokwasy.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tworzącym między innymi substancję międzykomórkową we wszystkich warstwach skóry. Jest to substancja o własnościach higroskopijnych – może zatrzymać wielokrotnie więcej wody, niż wynosi jej własna objętość. A woda – czego chyba nikomu nie trzeba dwa razy tłumaczyć – jest dla skóry związkiem o podstawowym znaczeniu. Bez wody nie tylko nie będzie możliwe prawidłowe odżywianie komórek skóry, ale także nie zostanie podtrzymane naturalne napięcie mięśni, a procesy detoksykacji będą bardzo powolne, przy podniesionej toksyczności związków znajdujących się w przestrzeni międzykomórkowej.

Kwas hialuronowy może być syntetyzowany przez ludzki organizm, jednak w dojrzałej skórze proces ten nie jest zbyt dynamiczny i często dochodzi do niedoborów tej wszechstronnej substancji. Z tego powodu konieczne jest uzupełnianie niedoborów z zewnątrz, a najskuteczniej można zrobić to przez skórę.

Kompleks aminokwasów

Aminokwasy są podstawowymi „cegiełkami” tworzącymi białka, a te z kolei odpowiadają za większość funkcji organizmu: tworzą między innymi mikroszkielety komórkowe, budują błonę podstawną dla komórek skóry, współtworzą zewnętrzny szkielet, który podtrzymuje komórki we właściwej pozycji, a także odpowiedzialne są za rozwój i podtrzymanie napięcia komórek mięśniowych. Wszystkie te działania są bardzo istotne ze względu na proces powstawania zmarszczek, ponieważ niedobór aminokwasów powoduje osłabienie struktury skóry, a co za tym idzie, także jej wiotczenie. Uzupełnienie aminokwasów jest niezbędne dla odbudowania białkowych struktur skóry. Tutaj jednak pojawia się problem, ponieważ skład aminokwasowy białek jest w różnych tkankach różny – skóra jest pod tym względem bardzo specyficzna, dlatego niezbędne jest podanie określonych ilości poszczególnych aminokwasów. Serum BYAS zawiera taką mieszankę, która idealnie odpowiada potrzebom skóry, dzięki czemu możliwe jest szybkie zregenerowanie skóry oraz utrzymanie jej właściwej struktury pionowej.

Witaminy ?

Witaminy, które są niezbędne dla skóry, są najskuteczniejsze, jeśli doprowadza się je z wnętrza organizmu. Podanie ich w formie serum jest dość trudne technicznie, a to przekłada się na ograniczoną zdolność do ich wchłonięcia, przez co też nie można w pełni zaobserwować ich korzystnego efektu. Dla skóry witaminy mają znaczenie przede wszystkim w najgłębszych warstwach, a tam znacznie szybciej dotrą, jeśli przyjmiesz dowolny suplement diety z witaminami, a nie jeśli podasz witaminy przez skórę. Preparaty witaminowe nie są więc dla skóry tak ważne, jak kwas hialuronowy i aminokwasy. Jonoforeza byłaby w przypadku witamin nieskuteczna, natomiast na wchłanianie kwasu hialuronowego i aminokwasów działa bardzo pozytywnie. Nie skupiaj się więc na kompleksowej suplementacji – do prawidłowej odbudowy skóry niezbędnych jest tak naprawdę tylko kilka szczególnych substancji, a resztę można dostarczyć po prostu ze zróżnicowaną dietą.