Farbowanie włosów jest popularnym sposobem na zmianę wyglądu i podkreślenie swojej osobowości. Niestety, wiele tradycyjnych farb zawiera szkodliwe składniki, które mogą wpływać negatywnie na nasze włosy i zdrowie. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej naturalnych rozwiązań do koloryzacji, po które coraz częściej sięgają konsumentki.

Co jak nie tradycyjna farba?

Tradycyjne farby do włosów często zawierają szkodliwe składniki, które mogą nieść za sobą ryzyko dla naszych włosów i zdrowia. Jednym z takich składników jest amoniak, który pełni rolę otwierania łusek włosów i ułatwiania przenikanie barwnika do wnętrza włosa. Zabieg wykonywany tego typu produktem może prowadzić do osłabienia struktury włosa, powodować przesuszenie i utratę naturalnego blasku. Innym, często spotykanym składnikiem farb są peroksany, które mają za zadanie rozjaśnianie koloru. Ich obecność produkcie może powodować uszkodzenia włosów, takie jak łamliwość, suchość i trudności w utrzymaniu ich w dobrej kondycji. W tradycyjnych farbach do włosów często znajdziemy także składniki, które u niektórych mogą wywołać reakcje alergiczne takie jak stosowana do utrwalania koloru parafenylendiamina. Całe szczęście na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej naturalnych alternatyw, które zapewnią piękny kolor i jednocześnie są bezpieczne dla naszych włosów i zdrowia. 

W zgodzie z naturą

Oprócz tradycyjnych farb do włosów coraz więcej producentów i salonów fryzjerskich oferuje bardziej naturalne produkty do koloryzacji. Najstarszym produktem do farbowania włosów i ciała jest henna –  roślinny proszek pozyskiwany z liści lawsonii bezbronnej. Od wieków stosowana była ona w ajurwedyjskiej tradycji farbowania włosów. Oprócz pięknych i trwałych kolorów, henna oferuje wiele korzyści dla naszych kosmyków, takich jak wzmacnianie, nawilżanie, nadawanie blasku i poprawa ogólnej kondycji. Ponadto jest to wyrób ekologiczny, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i jest przyjazny dla środowiska.

Ekologiczne podejście do pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów z poszanowaniem środowiska to ważny aspekt naszej codziennej rutyny, szczególnie w dzisiejszych czasach. Dążenie do ekologicznego podejścia nie tylko przynosi korzyści naszym włosom, ale również ma pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Wybierając naturalne produkty do pielęgnacji, możemy uniknąć szkodliwych substancji chemicznych i redukować ich negatywny wpływ na środowisko. Pielęgnacja oparta na harmonii z naturą ma swoje korzenie w ajurwedzie. W tej kulturze pielęgnacja włosów jest istotnym elementem tradycji i rytuałów, a hinduskie kobiety słyną z pięknych, gęstych i lśniących włosów. Ich tajemnica tkwi w naturalnych składnikach, takich jak oleje roślinne, zioła i ekstrakty. Mają one nie tylko zbawienny wpływ na kondycję włosów, ale także wzmacniają je od wewnątrz, zapewniając im naturalny blask i zdrowie. Warto czerpać inspiracje z bogactwa natury, aby w pełni zadbać o swoje włosy w harmonii z przyrodą.

Koloryzacja w duchu ajurwedy

Firma Sattva Ayurveda, znana ze swojego eko-friendly podejścia, wprowadziła na rynek serię henn i farb roślinnych do włosów, które doskonale wpisują się w filozofię ajurwedy. Ta bogata paleta kolorów składa się z piętnastu odcieni inspirowanych naturą, które umożliwiają uzyskanie wymarzonego efektu. Podstawą tych roślinnych farb są zioła, takie jak:

– henna właściwa (Lawsonia Innermis), która dodaje blasku, objętości i ciepłych odcieni rudości i kasztanu; 

– Indigoferia tinctoria, kondycjonująca włosy i nadająca im głębokiej czerni z niebieskawymi refleksami;

– Cassia obovata idealna dla posiadaczek jaśniejszych odcieni włosów, nadająca subtelne złote lub miodowe poświaty oraz olśniewające odżywienie.

Naturalna koloryzacja włosów – to możliwe!

Produkty Sattva poprzez swoją sproszkowaną formę umożliwiają eksperymentowanie z kolorem, będąc jednocześnie bezpiecznym i naturalnym rozwiązaniem. Stosując je w różnych proporcjach i kompozycjach z dodatkowymi ziołami, jesteś w stanie otrzymać zadowalające efekty na swojej głowie. 

Warto rozważyć alternatywę w postaci ziołowych farb do włosów, takich jak henna, która nie tylko nadaje piękny kolor, ale także odżywiają i wzmacniają włosy.

 

Więcej informacji o produktach oraz hennowaniu włosów znajdziesz na stronie: https://sattva.pl/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj