Chłodniejsza część roku nie musi być nieprzyjemna. Wystarczy się do niej odpowiednio przygotować! Niskie temperatury, wiatr, śnieg, wywołują przesuszenie, podrażnienie czy spierzchnięcie skóry. Sposób? Pielęgnacja zimowa BasicLab Dermocosmetics.

Metoda na mróz

Skóra narażona na mróz, śnieg, wiatr lub duże różnice temperatur pomiędzy tymi w pomieszczeniach a na zewnątrz, ma zaburzoną barierę ochronną. To właśnie dlatego powinno się nosić szaliki, czapki, rękawiczki, a przy skrajnych mrozach – kominiarki. Niskie temperatury i silny wiatr, mogą wywołać przesuszenie i sprawiać, że skóra stanie się bardziej podatna na nadkażenia i podrażnienia. Czerwone, popękane dłonie, spierzchnięte usta czy łuszczące się fragmenty skóry na twarzy, to skrajności, którym zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż je leczyć w gabinecie dermatologicznym.

krem zima 4
Na szczęście są na to sprawdzone sposoby. Podstawą jest zmiana pielęgnacji opartej na składnikach nawilżających – na bogatsze formuły lipidowe, zwane kremami bazowymi. Zimą to one stanowią najlepszą ochronę, po pierwsze: przed niskimi temperaturami i drażniącymi czynnikami zewnętrznymi dając skórze dodatkową zabezpieczającą warstwę, a po drugie: zapobiegając odparowywaniu wody z naskórka. Przy bardzo niskich temperaturach, myśląc o pielęgnacji, warto też przestrzegać zasady, pt. mniej znaczy lepiej. Unikanie zbyt dużej ilości konserwantów, parabenów, siarczanów czy składników zapachowych jest dobrą inwestycją w silniejszą moc skóry.

Pielęgnacja rodzinna

Zima jest trudna dla bardzo wrażliwych skór. Wówczas zwykła pielęgnacja się nie sprawdza. BasicLab Dermocosmetics to dermokosmetyki bezpieczne i jednocześnie skuteczne. Są pozbawione szkodliwych dla skóry komponentów (parabeny, SLA, SLES, silikony,itp.), za to bogate w naturalne składniki aktywne. Dzięki temu są one odpowiednie do stosowania dla skóry wrażliwej nawet u małych dzieci. W ofercie marki jest specjalna linia, której może używać cała rodzina – BasicLab Dermocosmetics Famillias. Łączy troskę o delikatną skórę najmłodszych domowników ze skuteczną ochroną przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi, od chlorowanej wody po minusowe temperatury czy wiatr. Wszystkie produkty charakteryzuje delikatność formuł i naturalne pochodzenie składników aktywnych.

krem rece 2
BasicLab Famillias Krem na zimę, zabezpiecza skórę przed negatywnym działaniem wiatru czy mrozu. Lipidowy krem zawiera aż 97 proc. składników pochodzenia naturalnego. Dzięki kompleksowi 7 olejów: z oliwek, lnianego, macadamia, kokosowego, słonecznikowego, arganowego i z awokado, krem odżywia i regeneruje wysuszoną skórę. Uzupełnia brakujące lipidy w naskórku i zapewnia jej naturalną barierę ochronną. Pantenol łagodzi podrażnienia. Alantoina oraz trehaloza zmiękczają i wygładzają przesuszoną, szorstką skórę. Krem jest bezzapachowy i może być stosowany już od pierwszego miesiąca życia (ok. 19 zł/75 ml).

krem rece 4
BasicLab Famillias Krem ochronny do rąk odżywia i regeneruje suche, szorstkie dłonie. Krem zawiera aż 98 proc. składników pochodzenia naturalnego. Dzięki bogatej formule bazującej na kompleksie 7 olejów, uzupełnia barierę lipidową chroniąc dłonie przed wysuszeniem. Witamina E odżywia skórę zapobiegając jej pękaniu. Efekt? Skóra dłoni jest głęboko odżywiona i zregenerowana. Krem szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu (ok. 14 zł/75 ml).

pomadka 4
BasicLab Famillias Pomadka ochronna do ust błyskawicznie wygładza i odżywia szorstkie, spierzchnięte usta. Regeneruje naskórek uszkodzony na skutek działania czynników atmosferycznych czy podrażnień. Chroni cienką i delikatną skórę ust przed niekorzystnym wpływem wiatru, mrozu, deszczu czy słońca (10 zł/4 g).