Wśród naturalnych sposobów profilaktyki i poprawy zdrowia możemy wymienić różne sposoby, jak chociażby gimnastyka, zdrowy sen, ale przede wszystkim, najczęściej przychodzi na myśl zdrowa dieta. Obok suplementów oraz leków wystarczy zatem sięgnąć po prostu po zdrowe, ekologiczne produkty spożywcze, na przykład popularną ostatnio żywność wytwarzaną na bazie konopi.

Konopie do jedzenia

Konopie, zwłaszcza konopie indyjskie, należą do roślin nieco kontrowersyjnych, ponieważ kojarzą się z rośliną służącą do wytwarzania środków odurzających. O ile debaty nad legalizacją marihuany, bądź też nie, mogą ciągnąć się w nieskończoność, to nie ulegają dyskusji walory prozdrowotne żywności z konopii. Taką żywność zakupić można w sklepach z suplementami i ekologiczną żywnością, na przykład online w EcoShop. Takie produkty zasadniczo dzielą się na: mąkę konopną, łuskane lub niełuskane nasiona konopii, czyste białko konopne, konopny olej i herbatkę. Większość tego rodzaju produktów w zasadzie nie zawiera tak zwanego THC, odpowiadającego za efekt odurzenia na skutek palenia marihuany, chociaż ogólnodostępne nasiona konopii zawierają śladowe ilości tej substancji. Są one jednak na tyle znikome, że nie jest to w ogóle zauważalne dla organizmu i w ogóle nie wpływa na odczuwanie tego przez osobę, która te nasiona spożyła.

Właściwości konopii

A zatem jakie są właściwości żywności z konopii i dlaczego warto po nią sięgać? Przede wszystkim jest wyjątkowo bogatym źródłem łatwo przyswajalnego białka. Powinni o tym pamiętać wegetarianie i weganie. Szczególnie ci ostatni, którzy nie przyswajają białka nie tylko z mięsa, ale z produktów takich jak na przykład kurze jaja. Mogą zatem postawić na mąkę konopną, ale także – zaopatrzyć się po prostu w czyste konopne białko. Konopie są ponadto źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9 i to w optymalnych dla ludzkiego organizmu proporcjach! Są także pełne witamin, zwłaszcza z grupy B, oraz ważnych mikroelementów. Jeżeli natomiast mimo to czujesz, że brakuje Ci pewnych substancji, to zawsze warto uzupełnić dietę konopną i nie tylko witaminami w postaci suplementów. Godne uwagi są na przykład witaminy Slavito. To suplementy pochodzenia naturalnego, bardzo dobrze przyswajane przez organizm. O ile słynne są ciasteczka z marihuaną, serwowane w holenderskich coffe shopach, to w Polsce owoc zakazany, to już z konopnej mąki dostępnej w EsoShopie możesz przygotować sobie na przykład pyszne muffinki albo naleśniki. Te ostatnie potrafią poprawiać nastrój zupełnie bez obecności THC. W końcu każdy z nas lubi czasem sięgnąć po ciasteczko, a najlepiej wybrać te zdrowe – z konopnej mąki.

Żywność z konopii czy wystarczy?

Oczywiście zdrowa dieta nie może składać się w całości z konopnej żywności. Podczas wizyty w sklepie z żywnością eko na pewno znajdziecie inne jej składniki, które uzupełnią wysokobiałkową dietę konopną, a także odpowiednie witaminy i minerały w formie różnego typu suplementów ekologicznej diety dla zdrowia.