Strona głównaModa i UrodaNić dentystyczna – jak jej prawidłowo używać?

  Nić dentystyczna – jak jej prawidłowo używać?

  Nić dentystyczna pojawia się w każdej łazience. Okazuje się jednak, że nie każda z nas używa jej w prawidłowy sposób, co może być niewystarczającą ochroną przed próchnicą i parodontozą. Zobacz, jak używać nici dentystycznej!

  Czy rodzaj nici dentystycznej ma znaczenie

  Na rynku dostępne są 2 rodzaje nici dentystycznej: nylonowe i z PTFE. Te pierwsze są tańsze, ale przygotowywane są z wielu skręconych włókien – są więc nieodporne na strzępienie i mogą się zrywać. Nić dentystyczna z PTFE złożona jest z pojedynczego włókna, dlatego (choć droższa), jest trwalsza i dużo łatwiej dotrzeć nią w nawet najwęższe przestrzenie międzyzębowe.

  Nie ma przy tym znaczenia, czy stosujesz nić woskowaną czy nie, z dodatkiem fluoru czy o konkretnym smaku: ważniejsza jest precyzja i dotarcie do wszystkich przestrzeni międzyzębowych.

  Jak używać nici dentystycznej

  1. Urwij 50cm kawałek nici dentystycznej i nawiń jej końce luźno na środkowy palec jednej dłoni i palec środkowy drugiej dłoni (między palcami powinno być kilka centymetrów wolnej nici). Przygotowując nić w ten sposób możesz palcami wskazującymi napinać i manipulować ruchami nici.
  2. Napnij nić i delikatnie wsuwaj ją między zęby, poruszając nią ruchem zygzakowatym. Uważaj, aby nie zranić dziąseł i nie ominąć żadnego kawałka.
  3. Zagnij nić wokół zęba i delikatnie przesuwaj ją w górę i w dół. Między kolejnymi przestrzeniami odwijaj świeżą nić, a już zużytą nawijaj na palec.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,929ObserwującyObserwuj