Walkę z wypadaniem włosów należy rozpocząć od diagnozy. Należy ustalić, co jest przyczyną ich utraty. W żadnym wypadku nie można ignorować dolegliwości związanych ze skórą głowy oraz włosów. Mogą one sygnalizować poważne schorzenia.

Do najczęstszych z nich należą zaburzenia hormonalne będące wynikiem niedoczynności lub nadczynności tarczycy. Utrata włosów może być także związana z przewlekłymi chorobami ogólnoustrojowymi takimi jak cukrzyca lub choroby wątroby oraz chorobami autoimmunologicznymi (choroba Hashimoto), choroby zakaźne, niewłaściwa dieta, stres, a także czynniki genetyczne.

Wypadanie włosów może być następstwem przyjmowania niektórych leków takich jak:
-leki przeciwgrzybicze,
-leki przeciwwirusowe,
-leki przeciwnowotworowe,
-leki przeciwtrądzikowe,
-leki przeciwdepresyjne,
-leki przeciwłuszczycowe,
-leki przeciwkrzepliwe,
-leki hormonalne,
-leki przeciwmiażdżycowe,
-leki nasercowe.

Przyczyn wypadania włosów oraz łysienia może być wiele, dlatego tak ważną rolę stanowi diagnostyka. Leczenie wymaga od pacjenta dużej dyscypliny i samozaparcia, ponieważ jest to proces długotrwały wymagający często współpracy kilku specjalistów takich jak: endokrynolog, dermatolog, dietetyk, trycholog, histopatolog.

Istotną rolę odgrywa także prawidłowa pielęgnacja, o którą nie tylko powinny zadbać osoby mające problem z wypadającymi włosami, ale także te, które nie mają z nimi problemów.

Dbając o zdrowie i kondycje włosów należy ograniczyć do minimum takie zabiegi jak trwała ondulacja, kręcenie, prostowanie, osuszanie włosów za pomocą suszarki elektrycznej z ciepłym nadmuchem, tapirowanie włosów, częste farbowanie włosów w szczególności na jasne kolory np. blond.

Do zapewnienia higieny włosów używamy szamponu. Zastosowanie odpowiedniego produktu może skutecznie wpłynąć na polepszenie ich kondycji. Warto więc wybrać szampon nadający się do codziennej pielęgnacji. Polska marka kosmetyczna Dermahair wprowadziła na rynek szampon Dermahair Herbal z wyciągiem z tarczycy bajkalskiej, która jest składnikiem pozytywnie wpływającym na kondycje włosów, a także pomagającym w walce z wypadającymi włosami. Mechanizm jej działania opiera się na aktywizacji, stymulacji i zahamowaniu starzenia komórek macierzystych. Podczas aplikacji produktu, myjąc włosy, należy wykonać masaż głowy opuszkami palców, który pozytywnie wpłynie na jej ukrwienie, a także pobudzi mieszki włosowe i cebulki. Regularne stosowanie widocznie poprawia wygląd i zdrowie włosów. Stają się one odżywione i łatwiejsze w rozczesywaniu.

MG 35600 Copy

Badania aplikacyjne wykazały, że stosowanie produktu wzmacnia i pozwala na zahamowanie nadmiernego wypadania włosów, zagęszcza je i sprawia, że są pełne blasku i witalności. Szampon dostępny jest w sprzedaży internetowej www.dermahair.pl

Warto również wziąć udział w cyklicznych spotkań organizowanych przez markę Dermahair, podczas których uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących prawidłowej pielęgnacji włosów, a także profesjonalnej analizy skóry głowy i włosów. Informacje na temat spotkań publikowane są na stronie internetowej producenta: www.dermahair.pl

Podsumowując: walkę z wypadającymi włosami, należy rozpocząć od ustalenia przyczyny problemu i w razie potrzeby należy skorzystać z pomocy specjalisty trychologa, endokrynologa, dietetyka, histopatolog. Utrata włosów może być spowodowana poważnymi schorzeniami organizmu. Istotnym elementem jest również zróżnicowana dieta oraz odpowiednia pielęgnacja, która pomoże nam w znacznym polepszeniu kondycji włosów i będzie skutecznie wspomagać leczenie.