Nie każda torebka nadaje się na każdą okazję, do każdej figury i do każdego ubioru. Między innymi dlatego mamy tyle rodzajów torebek damskich.

Rodzaje damskich torebek

Damskie torebki możemy ogólnie podzielić ze względu na kształt, rodzaj materiału i przeznaczenie.

Mogą być zatem m.in. torebki, skórzane, ze skaju, tkaniny, wikliny i patchworkowe. Do bardziej eleganckich zaliczane są skórzane, chociaż i te mogą być produkowane z różnych rodzajów skóry. Do najczęściej kupowanych zaliczyć można torebki zrobione ze skóry cielęcej, zamkniętej (połyskliwej i odpornej na wodę). Niemała grupa kobiet ceni torebki zamszowe lub nubukowe. Ale produkowana są również torebki ze skór świńskich, kozich, krokodylich, a nawet wężowych.

Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę kształt i przeznaczenie to rodzajów torebek trudno się jest doliczyć. W grupie najmniejszych są listonoszki i kopertówki. Pierwsza zwykle jest zwykle przerzucana przez ramię przy pomocy paska.

Torba damska może być pomocna przy zakupach (m.in. Shopper Bags) i taka bywa dosyć duża z usztywnionym dnem. Podobnym celom może służyć torba w kształcie worka, ściągana od góry paskiem lub rzemykiem. Charakterystyczne są kuferki damskie, zwykle z zaokrąglonymi bokami, nierzadko częściowo wykonane z wiklinę, najczęściej ze skóry z charakterystycznym, sztywnym wiekiem.

Od kilku dekad wśród kobiet stały się modne nieduże plecaki. Często skórzane. Bardzo praktyczne i wygodne. Bizneswoman sięgają nierzadko po eleganckie, nieduże, skórzane nesesery z rączką.

Jak dopasować torebkę damską

Torebkę damską dopasowujemy do stroju, figury i okazji. Na przykład wspomniana kopertówka pasuje do eleganckiego stroju i wyjątkowych okazji. Listonoszka do ubioru luźnego, sportowego, bez względu na to, czy kobieta będzie w spodniach, czy też w sukience.

Do filigranowej figury najlepiej jest dobrać torebkę mniejszą z krótszym paskiem. Kobietom wyższym i lekko korpulentnym pasują torebki większe. Elegancji na oficjalnym raucie może dodać nieduży kuferek.

Torebki czyścimy i konserwujemy

Czyszczenie i konserwacja torebek powinna być systematyczna. Jeśli idzie o skórzane torebki to bardzo często wystarczają do tego celu sposoby domowe, czyli – szczotka, wilgotna ściereczka, mleko lub spirytus i ocet. Coraz częściej ułatwia to kobietom producent, dodając do zakupionej torebki odpowiedni preparat. Może to być również impregnat do zamszu lub powierzchni nubukowej. Dostępne w sklepach są zestawy do czyszczenia i konserwacji damskich torebek.

Zapraszamy do sklepu CzyszczenieSkory.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj