Chyba każdy, kto korzystał z usług taksówek, miał taką sytuację – dzwonisz do korporacji i zamawiasz taxi na już, ponieważ bardzo ci się spieszy, ale samochód nie przyjeżdża po 5, 10 czy nawet 20 minutach. Dzwonisz znowu i dostajesz informację, że „kierowca już jedzie”, ale na horyzoncie nikogo nie widać. Jeżeli cenisz swój czas, masz jeszcze jedno rozwiązanie – aplikację na smartfona. Gdy nie lubisz czekać na taxi, warto wziąć ją pod uwagę!

Wprawdzie większość korporacji taksówkarskich jest w stanie zapewnić swoim klientom przejazdy ekspresowe, jednak często zdarza się, że oczekiwanie na taksówkę trwa i trwa. Nie wiadomo, gdzie jest, nie wiadomo, kiedy przyjedzie, a tobie kończy się cierpliwość. Wiszenie na telefonie także nie przyspiesza sprawy. Jeżeli wobec tego chcesz zmniejszyć ryzyko spóźnień i nie lubisz czekać, zamawianie taksówki przez smartfona to świetny wybór. Jak to działa?

Aplikacje taksówkarskie skupiają taksówkarzy, a także inne osoby świadczące przewozy osobowe. Dzięki temu, że wszyscy są połączeni właśnie za sprawą aplikacji, będziesz wiedzieć, gdzie znajdują się poszczególne taxi w Warszawielub innym mieście – ich położenie widać na mapie na podstawie sygnału GPS. Jeżeli chcesz zamówić taksówkę przez aplikację, po prostu klikasz w odpowiedni przycisk, a najbliższy wolny samochód od razu otrzymuje informację, że potrzebujesz przejazdu. Po otrzymaniu zlecenia kierowca kieruje się w twoją stronę. W ten sposób możesz wsiąść do auta już w kilka minut po zamówieniu usługi przez smartfona.

To jeszcze nie wszystko – na ekranie swojego telefonu możesz monitorować, gdzie aktualnie znajduje się taksówka. Aplikacja powie ci również, ile w przybliżeniu będziesz musiał czekać – możesz wobec tego przygotować się na wyjście z domu wtedy, gdy auto będzie w pobliżu. Nie musisz już wystawać przed klatką lub furtką i denerwować się, że taxi nie nadjeżdża!

Zatem jeżeli cenisz sobie swój czas, pamiętaj o tym, że możesz oszczędzić go w bardzo łatwy sposób – wystarczy, że zainstalujesz aplikację do zamawiania taksówek na swoim telefonie komórkowym! Wystarczy tylko jedno kliknięcie, a samochód wkrótce przyjedzie na wskazane przez ciebie miejsce.