Ledwo wstaniesz i już wiesz, że to będzie kolejny ciężki dzień w pracy. Nie masz ochoty przekroczyć progu firmy, a to wszystko przez jedną osobę- „koleżankę” z pracy, która działa na ciebie jak przysłowiowa płachta na byka. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić i co zrobić, żeby ta sytuacja nie miała wpływu na twoją pracę?

Wrogie nastawienie

Codziennie w pracy spędzasz około ośmiu godzin i jest to niemal połowa twojego dorosłego życia. Mało tego, często pracujesz kilka lat w tym samym miejscu, między tymi samymi ludźmi. Są osoby, które lubisz i są osoby, których po prostu nie znosisz ze względu na ich ograniczenia, lenistwo, kombinowanie, nieodpowiednie zachowanie. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić żeby to wszystko nie miało wpływu na twoją pracę? Czy stwarzać pozory, że wszystko jest ok? A może toczyć bój z nielubianą koleżanką?

Zacznij od siebie

No cóż w takiej sytuacji masz tylko dwa wyjścia: albo zmienisz swoje nastawienie do koleżanki, która cię denerwują albo po prostu zmienisz pracę.

Niech przemówi rozsądek

Najlepiej będzie jak zastanowisz się nad tym co denerwuję cię w koleżance. Znalezienie konkretnych powodów niechęci do koleżanki pomoże ci w znalezieniu na nią sposobu.

Nie unikaj

Najczęściej jest tak, że ludzi których nie lubisz starasz się unikać. Wówczas robisz wszystko, żeby nie mieć z taką osobą kontaktu. Nie chcesz na taką osobę patrzeć, rozmawiać z nią. A to nie jest dobry sposób!

Dlaczego? Bo podczas przypadkowej konfrontacji mogą ci puścić nerwy. Lepiej jest poznać swojego „wroga”. Im więcej wiesz o danym człowieku tym szybciej go zrozumiesz i może znajdziesz wytłumaczenie na denerwujące cię jego zachowania.

Jednak nie dasz rady zrozumieć

No cóż jak to w życiu bywa nie wszystkich da się lubić. Jednak nadal pracujecie w tej same firmie, więc postaraj się tak zorganizować swój czas pracy, żeby nie przeszkadzać sobie nawzajem. Bądź profesjonalistką, emocje odsuń na bok, a koleżankę oceniaj tylko patrząc na jej pracę.