Z pewnością każda kobieta, nawet taka która niekoniecznie lubi sukienki, posiada w swojej szafie kilka z nich. Jest to bardzo ważny strój, który ubieramy na większe wyjścia, ale także na co dzień. Istnieje kilka uniwersalnych krojów, które są wręcz obowiązkowym elementem każdej garderoby, ale czasem warto sobie pozwolić na małe szaleństwo w tej kwestii. Czy można jednak wybrać modną sukienkę, która jednocześnie będzie odpowiadała naszym prywatnym preferencjom? Czasem zapewne będzie to wymagało pójścia na kompromis, ale na pewno jest to realne.

Oceń swoje ciało

Aby wybrać odpowiednią sukienkę musimy przede wszystkim wiedzieć jakie części naszego ciała są naszym największym walorem, a które z nich lepiej będzie ukryć. Owszem, modne sukienki mogą się doskonale prezentować na wystawie sklepowej, ale kiedy po założeniu jednej z nich uwidaczniamy, na przykład zbyt mocno wystający brzuch, wyglądamy w niej po prostu źle. Dlatego określmy swoje atuty i dobierzmy do nich odpowiedni fason naszych strojów.

Dla kobiet, których problemem są zbyt masywne nogi, na pewno lepszym rozwiązaniem będzie zakup sukienki długiej, która je po prostu zakryje. Oczywiście tego typu kreacja nie sprawdzi się przy każdej okazji – wybieramy ją raczej na uroczyste bale czy przyjęcia.

Receptą na wspomniany już wystający brzuch może być sukienka rozkloszowana, która doskonale zamaskuje ten mankament naszej figury. Jeśli dodatkowo dobierzemy do niej rajstopy w kontrastowym kolorze, przykujemy uwagę do naszych nóg. Tego typu sukienki, na przykład z dzianiny można nosić na co dzień, do pracy lub szkoły.

Panie, dla których problemem jest zbyt mały biust powinny poszukać sukienki z odsłoniętymi plecami. W tego typu kreacjach, ich przód musi być zabudowany, dzięki czemu przysłonimy nasz dekolt i przykujemy uwagę zgrabnymi plecami.

Z kolei te kobiety, które chciałyby wyeksponować nieco większe piersi mogą poszukać sukienek odcinanych pod biustem. Wspaniale podkreślają właśnie tą część ciała i przy okazji zasłaniają ewentualny brzuszek. Również tego typu sukienki są często wykonywane z dzianiny, co sprawia, że bez problemu znajdziemy taką, którą można założyć do biura albo na odwiedziny u rodziny.

Sukienki zgodne z trendami

Choć mogłoby się wydawać, że modne sukienki znajdziemy dosłownie w każdym sklepie sieciowym, możemy mieć spore trudności w dopasowaniu ich do swoich potrzeb. Dlatego też, warto poświęcić trochę naszego czasu i poszukać w sieci czy prasie, jakie trendy są aktualnie promowane przez znanych projektantów. Może się bowiem okazać, że proponowane przez nich kreacje różnią się od tych sklepowych.

Jeśli podczas poszukiwania naszej wymarzonej modnej sukienki, tradycyjne sieciówki całkowicie nas zawiodą, Internet może być naszym rozwiązaniem. Znaleźć tu można strony, na których swoje autorskie projekty prezentują mniej znani projektanci. Wśród ich kreacji znajdziemy zarówno sukienki, do zrobienia których wykorzystano elegancką satynę, jak i dzianinę, która doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Dla osób, które dysponują nieco większą ilością gotówki oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w sklepach markowych, które zawsze posiadają asortyment na czasie. Na pewno zatem znajdzie się tam modna sukienka, która dodatkowo może pasować do naszej figury. Co prawda, z pewnością zapłacimy za nią dużo więcej niż w zwykłym sklepie, ale czasem bycie na czasie w połączeniu z wygodą ma swoją wysoką cenę.

Warto pamiętać o tym, że kupując nieco droższą kreację dobrym pomysłem jest postawienie na jej uniwersalność. Chodzi przede wszystkim o tym, aby można ją było na siebie włożyć więcej niż jeden raz, na przykład na kilka imprez. Wówczas taki zakup będzie rzeczywiście opłacalny i sukienka nie będzie wisiała bezczynnie w szafie przez kolejne lata. W tym przypadku przede wszystkim należy pamiętać o wyborze mniej ekstrawaganckich kolorów. Lepiej także zrezygnować z bardzo głębokich dekoltów, które nie sprawdzą się na przykład podczas spotkania rodzinnego.

Opracowanie powstało dzięki sklepowi Jupka mającemu u siebie piękne sukienki z dzianiny i szereg innych modnych ubrań.