Niezwykłe krajobrazy, turkus oceanu, dzikość klifowego wybrzeża, odkrycia geograficzne, najlepsze w Europie wino i pełne uroku, jedyne w swoim rodzaju miasta. O to Portugalia, kraj wymarzony na wakacje, odrobina raju na samym końcu Europy.

Portugalia to nie tylko zachodnia część Półwyspu Iberyjskiego, ale też wyspa Madera i Azory. Z pobytu w Portugalii będą zadowoleni wszyscy, zarówno fani relaksu na plaży jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku.

Koniecznie trzeba odwiedzić przede wszystkim rejon Algarve, charakteryzujący się najpiękniejszym i najciekawszym wybrzeżem gdzie skały zdają się wprost wyrastać z oceanu. Miejscowości tam położone jak np. znany kurort Albufeira od strony wybrzeża charakteryzują się piaszczystymi plażami i klifami, krystalicznie czystą wodą oceanu natomiast w północnej części bujną, śródziemnomorską roślinnością z gajami pomarańczowymi, oliwnymi i figowcami. Promenady z niezliczoną ilością restauracji i kawiarenek, egzotyczna roślinność oraz nocne rozrywki dopełniają tylko obrazu miejsca idealnego na wakacje. Trudno nie zachwycić się tym niezwykłym regionem. To prawdziwy europejski raj na ziemi.

Algarve to także idealne miejsce do tego, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i oprócz leżenia na plaży i uprawiania sportów wodnych zafundować sobie odrobinę zwiedzania. A zwiedzać jest co. W pobliżu znajduje się choćby stolica Portugalii Lizbona, punkt absolutnie obowiązkowy na trasie każdego turysty. Miasto jest pięknie położone na prawym brzegu rzeki Tag. To legendarne miejsce szczycące się ponad XX wiekową historią zachwyca na każdym kroku. W Lizbonie można podziwiać m.in. XVII-wieczne centrum miasta, monumentalny Pomnik Odkrywców, stojąca nad brzegiem rzeki wieża Torre Belem, klasztor Hieronimitów z kościołem Santa Maria, w którym spoczywają prochy Vasco da Gama czy jedna z najciekawszych dzielnic Alfama, po której można podróżować zabytkowym tramwajem. Niesamowite wrażenie robi przejazd najdłuższym wiszącym mostem w Europie – przerzuconym nad rzeką Tag czy wjazd na szczyt Pomnika Chrystusa, podobnego do tego w Rio de Janeiro. W Lizbonie koniecznie trzeba spróbować tradycyjnych ciastek Pasteis de Belem oraz posłuchać na żywo tradycyjnej portugalskiej muzyki fado.

Koniecznie trzeba wybrać się także do Porto, według wielu najpiękniejszego miasta Portugalii. Główną atrakcją Porto jest reprezentacyjny deptak z wieżą ratuszową oraz przestrzeń obejmująca place, wąskie uliczki zabudowane kolorowymi kamienicami, piękne kościoły i monumentalne budynki. Wrażenie zrobi też szeroka plaża nad oceanem. Życie towarzyskie Porto toczy się głównie przy obu brzegach rzeki Douro a jedną z największych atrakcji stanowi duży żelazny most na rzece łączący obie części miasta. Porto to miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić. Nie ma to jak lampka wina Porto spożywana w przytulnej restauracji tuż nad brzegiem rzeki i podziwianie odbijających się w wodzie oświetlonych budynków miasta. Atmosfera jest wprost niesamowita i bardzo romantyczna.

Kolejnym popularnym wakacyjnym miejscem w Portugalii jest też wyspa Madera zwana wyspą wiecznej wiosny ze względu na swój łagodny klimat. Zachwyca egzotyczną roślinnością i soczystą zielenią na każdym kroku. Jest to wyspa szczególna gdyż powstała z jednego z najwyższych wulkanów na świecie. Łączy w sobie bogatą historię, zapierające dech w piersiach widoki, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski.

Wczasy w Portugalii stają się coraz to popularniejsze, bo to kraj z wieloma miejscami, które koniecznie trzeba odwiedzić. Każdy wyjazd do Portugalii będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem a bogactwo różnorodnych atrakcji sprawi, że każdy kto choć raz pozna Portugalię zakocha się w niej od pierwszego wejrzenia i będzie chciał tam jak najszybciej wrócić.