Miesiące letnie to czas, gdy wielu z nas chce wypocząć. Urlopy i wakacje planujemy z dużym wyprzedzeniem, aby wszystko było „dopięte na ostatni guzik”. Popularne stają się wyjazdy w ciepłe rejony, gdzie można korzystać ze wspaniałej pogody, wielu rozrywek i podziwiać malownicze tereny. Dla miłośników krajobrazu i klimatu włoskiego polecamy jezioro Como.

Jezioro Como – najpiękniejszy rejon Włoch

Jezioro Como położone jest w Alpach w najbogatszym rejonie Włoch. Wokół niego znajdują się doskonale przygotowane miejscowości turystyczne, pełne zadbanych plaż, urokliwych starówek, wspaniałych zabytków i eleganckich restauracji. Krajobraz to przede wszystkim góry z bujną roślinnością, między innymi całorocznymi cyprysami, palmami czy drzewami pomarańczowymi. Temperatura powietrza przy jeziorze Como nawet zimą nie spada poniżej 15 stopni, latem zaś jest na tyle wysoka, że umożliwia swobodne kąpanie się w nim, a także wygrzewanie na słońcu. Właśnie dlatego jest to doskonałe miejsce na wakacje, gdyż łączy w sobie górski, majestatyczny krajobraz z ciepłą, wręcz tropikalną pogodą.

Bellagio – serce jeziora Como

Jak już wspomnieliśmy, jezioro Como rozciąga się wzdłuż wielu malowniczych miejscowości. Jedną z nich jest Bellagio, nie bez powodu nazywane perłą tego regionu. W miasteczku tym znajduje się piękna starówka, bazylika będąca prawdziwą turystyczną atrakcją, a także liczne restauracje, klimatyczne knajpki i tajemnicze uliczki, które warto pozwiedzać. Ponieważ Bellagio położone jest na cyplu wysuniętym w głąb jeziora, posiada również port, z którego wypływają statki i promy, dostępne także dla turystów. Nie da się ukryć, że to miejsce przyciąga urokiem i atrakcjami.

Noclegi nad jeziorem Como

Aby zarezerwować wakacje nad jeziorem Como, trzeba wcześniej zadbać o kwaterę. Możemy wynająć tam domki i apartamenty letniskowe, kemping czy też pokój w hotelu – zależy to od tego, w ile osób wybieramy się na wakacje, jaki standard noclegu chcemy mieć zapewniony i jak dużo gotówki możemy na to wydać. Portal www.edom.pl bardzo ułatwia szukanie noclegu w tym rejonie, i nie tylko. Można tam znaleźć oferty turystyczne z całej Europy. Włochy to kraj, który każdego roku przyciąga wielu turystów, a jezioro Como jest szczególną atrakcją dla tych, którzy lubią miejsca jeszcze nie do końca odkryte. Dlatego wcześniejsza rezerwacja noclegu przez Internet jest konieczna i bardzo ułatwi nam dalsze planowanie urlopu. Będzie to niezapomniany czas, miejsce i wspomnienia dla każdego, kto choć raz zobaczy jezioro Como.

Więc jeśli chcesz spędzić wymarzone wakacje, wybierz się do Włoch nad jezioro Como. A sprawdzone i polecane noclegi można zarezerwować na stronie www.edom.pl/noclegi/it/757/jezioro-como-lombardia-wlochy/