Jaka jest nowoczesna kobieta, co powinno ją wyróżniać, bez czego nie może się obejść? Która z nas zasługuje na to być może zaszczytne miano? Tylko ta, która jest zabieganą bizneswoman w markowym kostiumie, w butach na szpilkach, wiecznie z telefonem przy uchu i w modnym samochodzie? Ciągle słyszymy o nowoczesnych kobietach, o kobietach „na miarę XXI wieku”, ale co to tak naprawdę oznacza? Sprawdź już teraz i sama oceń!

Kobieta w XXI wieku

Świat narzuca nam pewne tempo, które musimy utrzymać, jeśli nie chcemy wypaść z obiegu. Bezustanne zmiany, nowe wyzwania, brak czasu na odpoczynek, choćby chwilę refleksji. Jeśli cały dzień jesteś na nogach i w ciągłym biegu, bo rano wyprawiasz dzieci do szkoły, pędzisz do pracy, później na szybkie zakupy, do domu, by gotować obiad, posprzątać, poprać i poprasować – wiesz doskonale, o czym mowa. To zaledwie niewielka część obowiązków, jakie każdego dnia stają się udziałem wielu kobiet.

Chciałyśmy emancypacji, to ją mamy – możemy głosować, pracować i stać się przez to niezależne finansowo, możemy zajmować ważne stanowiska (również w świecie polityki, co jeszcze do niedawna było nie do pomyślenia!), nasze zdanie się liczy i jesteśmy traktowane poważnie. Tylko czy to samo równouprawnienie funkcjonuje w warunkach domowych? Często niestety jest tak, że to właśnie na kobietę spada całość lub większość domowych obowiązków, bo mężczyzna przecież pracuje…

Na szczęście jednak kobieta w XXI wieku sama może wybrać sobie życiowego partnera – takiego, który będzie ją wspierał nieco bardziej niż tylko mentalnie. Jak zatem powinna wyglądać i zachowywać się kobieta nowoczesna? Jakie gadżety koniecznie zawsze musi mieć pod ręką?

Kobieta nowoczesna to…

… niekoniecznie wspomniany we wstępie typ bizneswoman. Jeśli ubierasz się w sklepach z używaną odzieżą, bo lubisz łapać okazje i nienawidzisz przepłacać, jeśli uwielbiasz samodzielnie zajmować się dziećmi, bo je kochasz, jeśli uwielbiasz gotować, bo sprawia Ci to frajdę, jeśli jeździsz rowerem, bo nie stać Cię na wypasiony, sportowy wóz – nigdy, ale to nigdy nie daj sobie wmówić, że nie jesteś nowoczesna. Dlaczego?

Dlatego, że kobieta nowoczesna to taka kobieta, która ma własne zdanie oraz jasno ukształtowane poglądy, których nie zmienia pod wpływem chwili i emocji. Cechą charakterystyczną nowoczesnej kobiety jest pewność siebie, wiara we własne możliwości i świadomość siebie (zarówno swoich wad i zalet). Nowoczesna kobieta nie boi się wyzwań, potrafi samodzielnie załatwić swoje sprawy, ale też nie unosi się dumą i potrafi poprosić o pomoc, gdy jej potrzebuje. Jeżeli masz własny styl, potrafisz wziąć w ryzy otaczającą Cię rzeczywistość, umiejętnie gospodarować swoim czasem i finansami, nie miej najmniejszych wątpliwości co do tego, że jesteś kobietą nowoczesną!

To Ci się przyda!

Telefon komórkowy, tablet, laptop z dostępem do Internetu – bez dwóch zdań trudno dziś funkcjonować bez tych urządzeń. Śmiało można rzec, że są to małe, mobilne centra zarządzania, dzięki którym możesz załatwić obecnie większość spraw – przy pomocy telefonu możesz nawet sterować pralką, lodówką czy zmywarką!

Scholl Light Legsrajstopy uciskowe, które sprawią, że nogi nigdy nie odmówią Ci posłuszeństwa. Jeśli jesteś ciągle zabiegana, z całą pewnością znasz to nieprzyjemne uczucie zmęczonych i ciężkich nóg. Dzieje się tak dlatego, że płyny ustrojowe gromadzą się w nogach, krążenie jest słabe, powstają obrzęki wywołujące dyskomfort, a nawet ból. Rajstopy lecznicze Scholl rozwiązują ten problem, ponieważ dzięki swojej specyficznej budowie powodują stopniowy ucisk (największy w kostce, który zmniejsza się stopniowo w górę). W ten sposób poprawiają krążenie od stóp w stronę serca. Prawidłowe krążenie przekłada się zaś na brak zmęczenia nóg oraz ich zdecydowanie ładniejszy wygląd. Rajstopy Scholl pełnią więc jednocześnie rolę rajstop wyszczuplających nogi oraz rajstop na żylaki. Rajstopy modelujące od Scholl możesz nabyć w kilku rozmiarach. Są trwałe (nawet do 100 prań bez zmiany właściwości i koloru) i bardzo wygodne. Jeśli chcesz się przekonać, jak wypadają w praktyce, zajrzyj tutaj: http://fashionelka.pl/babski-wypad-do-paryza/.

Odpoczynek – to bez dwóch zdań przyda się każdej nowoczesnej kobiecie! Zaplanuj swój dzień tak, abyś zawsze miała chwilę dla siebie. Możesz przeznaczyć ją na odprężającą kąpiel przy świecach, na relaks z dobrą książką i kubkiem gorącego kakao czy seans w saunie. Niezależnie od tego, co wybierzesz, musi to być coś, co naprawdę lubisz, co Cię uspokaja i wprawia w doskonały nastrój. Bądź nowoczesną, aktywną i niezależną kobietą, która wie, jak radzić sobie ze stresem i zmęczeniem!