Oszczędność form to przejaw praktycznego podejścia do życia. Mało skomplikowane konstrukcje są nie tylko łatwe, ale również tanie w budowie, a sam proces wznoszenia takiej bryły zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Współczesnym inwestorom zależy na niskich kosztach inwestycyjnych oraz stosunkowo szybkim czasie realizacji przedsięwzięcia. Projekty domów MODERN HOUSE to minimalizm, prostota i geometryczne kształty, czyli wszystko to, czym charakteryzuje się dom w stylu nowoczesnej stodoły. Dzisiaj takie projekty idealnie wpisują się w kanon nowoczesnych stylów architektonicznych. Czy warto zdecydować się na taką bryłę? Zdecydowanie tak!

Dom inny niż wszystkie

Nowoczesna stodoła, czyli tzw. „modern barn house”, to propozycja przede wszystkim dla zwolenników minimalizmu, funkcjonalności oraz energooszczędności. Projekty domów w stylu stodoły MODERN HOUSE to najczęściej modernistyczna, parterowa lub niekiedy również piętrowa bryła, opcjonalnie wyposażony w poddasze. Cechuje ją mało skomplikowana konstrukcja geometryczna rozmieszczona zazwyczaj i nie bez przyczyny na planie prostokąta. Dzięki temu można znacznie obniżyć koszty budowy oraz, co ważne, ograniczyć występowanie mostków termicznych, co z czasem przełoży się na niższe koszty eksploatacyjne takiego budynku.

Projekty domów Modern House w stylu nowoczesnej stodoły charakteryzują się przede wszystkim dużymi przeszkleniami, zredukowanym okapem oraz wyjątkowo przestronnymi wnętrzami. Taka forma architektoniczna zdecydowanie wyróżnia się na tle otoczenia, a zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych stanowi nie tylko oczywiste nawiązanie do wiejskich zabudowań gospodarczych, ale również doskonale wieńczy dzieło. Te domy naprawdę mogą się podobać!

Wyobraźnia architekta – no limits

Architekci z Modern House projektują najczęściej „nowoczesną stodołę” ze stromym, dwuspadowym dachem, zazwyczaj pozbawionym okapów dachowych. Przeważnie taka bryła nie posiada również żadnych elementów architektonicznych wychodzących poza zwartą formę konstrukcji. Projekty domów w stylu stodoły MODERN HOUSE zawierają również nieliczne elementy dekoracyjne (przeważnie imponujących rozmiarów przeszklenia o nietypowych, geometrycznych kształtach). Skoro minimalizm, to minimalizm!

Architekci wykorzystują zróżnicowane materiały wykończeniowe na elewację. Typowe dla domów w stylu nowoczesnych stodół są drewniane panele, blacha oraz cegła, jednak wszystko zależy od inwencji oraz wyobraźni architekta i inwestora. Surową stylistykę takich domów dodatkowo akcentują kontrastujące ze sobą barwy materiałów wykończeniowych. Takie zestawienie prezentuje się bardzo dobrze!

Nowoczesna stodoła MODERN HOUSE, czyli jak mieszkać stylowo i oszczędnie

Stodoła energooszczędna

Prosta forma domu typu stodoła idealnie wpisuje się aktualne trendy nowoczesnej architektury i stanowi jednocześnie jedną z podstawowych cech dzisiejszego budownictwa energooszczędnego. Im mniej skomplikowana i zwarta bryła, tym łatwiej osiągnąć odpowiednią efektywność energetyczną budynku. Oszczędność w dekoracyjnych detalach to również zminimalizowanie ryzyka występowania mostków termicznych, czyli miejsc, przez które ucieka najwięcej ciepła z domu. Co więcej, wykorzystanie w „nowoczesnych stodołach” prostych rozwiązań konstrukcyjnych pozwala na szybszą realizację całej inwestycji, a tym samym również na obniżenie jej kosztów końcowych.

Proste, minimalistyczne w swej formie projekty domów w stylu stodoły MODERN HOUSE to atrakcyjna i oryginalna propozycja dla ludzi nowoczesnych, aktywnych i chcących mieszkać w zgodzie z naturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj