Coraz częściej wykańczając mieszkanie decydujemy się na otwarte połączenie sypialni z salonem. Rozwiązanie to wielu osobom kojarzy się z amerykańskimi loftami, które często są eksponowaną przestrzenią w wielu filmach. Taką aranżację wybierają nie tylko osoby, które mają do swojej dyspozycji niewielki metraż, ale również posiadacze dużych apartamentów. Połączenie sypialni z salonem sprawia, że mieszkanie prezentuje się nowocześnie i bezkompromisowo.

Trudno nie zauważyć, że łącząc sypialnię z salonem, dużo uwagi poświęca się na wybór odpowiedniego łóżka. Realizując loftową konwencję aranżacji, wiele osób wybiera dziś nowoczesne łóżka tapicerowane. Łóżka tego typu są szczególnie cenną propozycją, ponieważ prezentują się niezwykle elegancko i mogą stać się harmonijnym elementem niemal każdej stylistyki. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i umiejętność realizacji swojej wizji. Rozwiązanie to jest szczególnie kuszące dla tych, którzy cenią indywidualizm.

Wygoda i wyjątkowość, która nie przytłacza

Łóżka tapicerowane to wygodne i funkcjonalne meble. Bardzo często posiadają ulokowaną pod materacem skrzynię, która spokojnie zmieści dodatkową pościel i koce. Skrzynię można wykorzystać również na przechowywanie sezonowych ubrań lub sentymentalnych przedmiotów.

tapicerowane lozko pikowane

Warto pamiętać, że jeśli posiadamy niewielką przestrzeń mieszkalną, to warto aranżować ją w odpowiedni sposób – dzięki temu nie będzie mowy o przytłoczeniu. Przede wszystkim trzeba skupić się na kolorach. Świetnym rozwiązaniem jest przyjęcie koloru bazowego i zastosowanie jego wielu odcieni. Wyobraźmy sobie, że motywem przewodnim jest kolor szary. Ściany – wybierzmy kolor kawy z mlekiem, który ociepla przestrzeń. Dalej, gęsty prostokątny dywan w odcieniu grafitowego marmuru. Łóżko tapicerowane tkaniną w kolorze gainsboro, czyli szarości podchodzącej pod chłodny, jasny błękit. Na łóżku gruba narzuta w odcieniu taupe i kilka poduszek, nie tylko w szarych, ale również brązowych odcieniach – jako nawiązanie do koloru ściany. Uwierz, że poświęcenie uwagi odpowiedniej aranżacji doda całej przestrzeni wyjątkowości.

Więcej informacji o designerskich łóżkach na blogu newdesign.pl

Jesteś minimalistą czy maksymalistą?

Prosta, geometryczna forma łóżek tapicerowanych może zachwycić nie tylko osoby, które fascynuje minimalizm. Łóżka występują w wielu modelach i obszyte są tkaninami o bardzo zróżnicowanych teksturach. Możesz zdecydować się nawet na obicia z naturalnej lub ekologicznej skóry w dowolnym kolorze. Poza tym często posiadają zagłówki – zarówno proste, jak i bardzo wymyślne. Interesującą propozycją jest pikowanie, które potrafi nadać łóżku imponujący wygląd. Rozpiętość aranżacji zdaje się nie mieć granic – od ascetycznej, chłodnej nowoczesności po rustykalną efektowność.

modne lozko tapicerowane

Nowoczesne łóżka tapicerowane są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy marzą o połączeniu salonu z sypialnią rodem z modnych dzielnic Nowego Jorku. Trudno nie przyznać, że to połączenie, choć dla wielu jest kontrowersyjne, to dla wszystkich bardzo intrygujące. Poza tym łóżka sprawdzą się w każdej sypialni nie tylko z powodu swojej wygody, ale także możliwości indywidualnej aranżacji.