Nowoczesna aranżacja salonu nie oznacza, że jesteś skazana na lakierowane proste szafki, metal i szkło. Zobacz, jak urządzić salon w nowoczesnym, ale niezwykle ciekawym i przytulnym stylu przy użyciu… mebli z wikliny!

Nowoczesny salon z wiklinową nutą – mocne punkty

Paleta kolorów
To, co od pierwszej chwili daje się zauważyć, to bardzo harmonijna paleta kolorów. Biel, beż, lekki brąz i koralowo-czerwone obicia foteli sprawiają, że wnętrze jest ciekawe, ale nie przytłacza. Drobne dodatki innych kolorów uzupełniają aranżację, nie wpływając na ogólny stonowany wygląd przestrzeni.

Nowoczesne linie
Projektanci tego wnętrza postanowili jako bazę aranżacji zastosować proste, białe meble. Blokowe stoliki i szafka RTV mają niezwykle nowoczesne formy, podobnie jak stół w skrytej za ścianką jadalni. Motyw prostych linii pojawia się także na ścianie, gdzie 2 kwadratowe białe ramki spinają ścianę i meble klamrą nowoczesności.

nowoczesny salon z wiklinowa nuta aranzacja lista mebli 2

Wiklina i beżowe obicia
Proste linie nowoczesnych mebli przełamują wiklinowe fotele o bardzo wyraźnym splocie. Dodatkowym materiałem o równie naturalnej powierzchni są kanapy z tkaniny o fakturze lnu, co dodaje wnętrzu naturalności. Równie naturalny kolor ma gres, który pojawia się na podłodze w całym pomieszczeniu.

Mnogość wzorów i tekstur
Aby dość proste kształty mebli nie były nudne, w projekcie wykorzystano mnóstwo tekstur i nadruków na tkaninach. Mamy tu stoliki na wysoki połysk, wiklinowe fotele, czerwone obicia foteli w stylizowane białe kwiaty, a także pasiaste poduszki wykorzystujące całą paletę barw tego wnętrza, gruby puchaty dywan i tkaninowe obicie kanap. W tym salonie nie można się nudzić!

W galerii prezentujemy meble i dodatki, idealnie pasujące do aranżacji „Nowoczesny salon z wiklinową nutą”. Zdjęcia pochodzą od firm: www.9design.pl | www.chodniki.com | www.home-you.com | www.ikea.pl | www.leroymerlin.pl | www.ETSY.com (HomeLiving, Pillomatic)