Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby ożywić swój salon, wstaw do niego jakiś elegancki i nowoczesny mebel. Ciekawy design, niesowita wygoda użytkowania, żywe, soczyste który, drewniane lub chromowane nóżki – można by tak wyliczać w nieskończoność. Wybór jest ogromny, ale jeśli już się zdecydujesz na zakup i wstawisz do pokoju designerki fotel, czy sofę, świat nabierze koloru a wnętrze świeżości.

Stwórz niepowtarzalny kącik relaksu!

Nic tak nie zachęca do odpoczynku po ciężkim dniu pracy czy szkole, jak perspektywa zanurzenia się w miękkość fotela i zapomnienia o całym świecie., Na te klika chwil odłączasz się z rzeczywistości i masz czas tylko i wyłącznie dla siebie. Towarzyszyć ci może ciekaw książka, gazeta, tablet, telewizor oraz filiżanka kawy czy herbaty. Czasami zbędne są jakiekolwiek umilacze i wystarczy tylko święty spokój. Jeśli marzysz o takim czasie na wyłączność komfortowy fotel jest podstawą. Potrzeba jedynie trochę wolnego czasu i oszczędności, aby wybrać wymarzony fotel po kuszącej cenie.

Jakiego fotela szukać?

To zależy od gustu i wystroju wnętrza. Nowoczesne, wyprodukowane wedle najnowszych trendów na świecie fotele, to oszałamiające, urocze meble designerskie. Oprócz tego, że służą wyśmienicie do komfortowego wypoczynku, są niezwykłym dekorem w każdym wnętrzu. Jeśli zależy ci bardzo na funkcji dekoracyjnej, szukaj wyjątkowo innowacyjnego mebla, który sprawi, że twój salon nabierze całkiem innego charakteru. Takie są np. modne ostatnio fotele kubełkowe, uszate oraz te, przypominające wyglądem jajko lub kulę. Ich połowicznie zamknięta konstrukcja daje jeszcze większe poczucie intymności i wolności. Dużo takich innowacyjnych foteli znajdziesz w sklepach internetowych.. Warto dokładnie sprawdzić ofertę, bo wielokrotnie istnieje możliwość dopasowania fotela do sofy, czy ogólnie do linii mebli.

A może skórzany fotel z podnóżkiem? Rewelacyjny do słodkiego odpoczynku przed telewizorem lub z książką w dłoni. Bardzo wygodny, trwały i pachnący luksusem. Jeśli masz trochę mniejszy budżet, zawsze możesz zastąpić innym materiałem obiciowym, np. eko skórą lub tkaniną. Nie musisz się obawiać o ich jakość, jeśli dokonasz zakupu w sklepie sprawdzonym, z bogatym, wysokogatunkowym asortymentem. Aktualnie tkaniny i skóropodobne tapicerki są bardzo mocne, modne i do złudzenia przypominają drogie obicia.

Oddech Skandynawii w twoim salonie

Dużą popularnością i uznaniem cieszą się fotele utrzymane w stylistyce skandynawskiej, czyli maja mniejsze gabaryty. Charakteryzują się także drewnianymi nóżkami, rozszerzającymi się ku górze bocznymi oparciami i wysokiemu oparciu na głowę. Szczególnie uroczo wyglądają te, wybarwione na jasne, pastelowe kolory, czyli dokładnie tak, jak w stylu skandynawskim. Wstawiając taki fotel do salonu nie musisz się martwić, że nie będzie pasował stylistycznie, ponieważ w każdym wnętrzu będzie wyglądał po prostu dobrze. Może delikatnie kontrastować z ogólnym wystrojem, dzięki czemu będzie skupiał na sobie jeszcze większą uwagę.

Niezależnie, jaki fotel wybierzesz, ale ważne jest, aby wpisywał się w twój osobisty kanon piękna i aktualne potrzeby.