Włosy z racji swojej tendencji do szybkiego odrastania, wymagają cięcia co miesiąc lub co kilka miesięcy. Pytanie brzmi – czym obcinać? Obcinanie włosów nie jest takie łatwe jak może się to wydawać.

Nożyczki fryzjerskie to podstawowe narzędzie, które pozwala łatwo i szybko ścinać wszystkie włosy. Zauważmy, że wiele cięć włosów wymaga precyzji w dłoniach oraz nożyczek! Zwykłymi ostrzami nie damy rady tego zrobić. Nożyczki fryzjerskie dostaniemy w sklepie fryzjerskim. Cięcia szybkie, mocne, skuteczne. Zobaczmy zatem na co dokładnie zwracać uwagę aby kupić dobre, jakościowe nożyczki do włosów. Wydawać się może, że to tylko nożyczki. Profesjonalizm jest tutaj bardzo ważny! Brak odpowiednich nożyczek to rwanie włosów, nie ich cięcie, krzywe strzyżenie i ogromny ból w czasie zabiegu. Niełatwo jest zakupić dobre nożyczki fryzjerskie, które będą nam dobrze służyć przez wiele lat. Potrzebujemy czegoś dobrego, jakościowego.

fryzjerkaJakie nożyczki kupować? Firm oferujących profesjonalne nożyczki fryzjerskie mają bardzo wiele ciekawych propozycji. Bardzo ważne jest to, aby nożyczki były dopasowane do umiejętności, ale również dłoni konkretnego fryzjera. Jak wiadomo wygoda jest bardzo ważnym szczegółem dobrania nożyczek – wpływa to na szybkość oraz jakość cięcia. Zwykłe nożyczki do prostego cięcia, kosztują w granicach 50 złotych. Mamy tu do czynienia ze stalą nierdzewną, która jest odporna na zarysowania i bardzo dobrze sprawdza się w tego rodzaju akcesoriach fryzjerskich. Jedne z najtańszych nożyczek fryzjerskich proponuje znana firma Cerena Solingen, którą chwali bardzo wielu fachowców w tej branży. Każdy kto chociaż raz był u fryzjera wie, że bez dobrych nożyczek fryzjer nie jest w stanie nic zrobić. Cięcia wykonywane są zarówno damskie jak i męskie. Wszystko jednak zależy od odpowiedniego narzędzia, które wesprze fryzjera w jego pracy. Warto jednak stawiać na znanych i dobrych producentów.

Co jest ważne w przypadku nożyczek fryzjerskich? Tak naprawdę tutaj każdy szczegół ma znaczenie, chociaż jednym z najważniejszych jest powierzchnia naszych nożyczek. Zwykle profesjonalne nożyczki fryzjerskie wyposażone są w tak zwane mikroząbki – nie znajdziemy ich w normalnych nożyczkach. W sklepach osiedlowych również znajdziemy podobne produkty, ale nie będzie to coś, czego poszukujemy. Profesjonalne nożyczki porządnej jakości znanej firmy Fox oraz innych znanych marek, zakupimy nawet za 200 złotych za sztukę.

Czy tego rodzaju nożyczki są rzeczywiście fryzjerowi potrzebne? Oczywiście. Bardzo dużą popularnością cieszą się nożyczki, które łączą w sobie degażówki oraz nożyczki klasyczne. Dzięki dobrze dopasowanym nożyczkom, nie straszna będzie im temperatura, preparaty do czyszczenia, chemikalia oraz inne zwykle szkodzące środki. Uchwyty, ostrza, wykonanie oraz firma. W świecie fryzjerskim jest bardzo ważny jest profesjonalizm. Warto zatem mieć w swoim salonie odpowiedni sprzęt, pozwalający na tworzenie różnorodnych fryzur przy każdych włosach. Cięcie włosów z dobrymi nożyczkami będzie dużo bardziej proste.