Strona głównaDomO czym warto pamiętać decydując się na psa

  O czym warto pamiętać decydując się na psa

  Pies, jak chyba żadne inne zwierzę, przywiązuje się do swojego właściciela, obdarza go ogromnym, niemalże bezwarunkowym uczuciem. To cudowne doświadczenie sprawia, że czworonóg, dla swego właściciela staje się prawdziwym towarzyszem i przyjacielem. Nie wolno jednak zapomnieć, że pies to też odpowiedzialność.

  Decydując się na wprowadzenie psa do domu pamiętać trzeba, że zapraszamy do niego żyjącą istotę, o jakimś charakterze, o konkretnych potrzebach, czy wymaganiach. Warto się nad tym zastanowić, bo pies to nie zabawka.

  Przede wszystkim – czas

  Pies przede wszystkim wymaga czasu. Długie spacery, wspólne zabawy w domu, czy na dworze, pieszczoty, szczotkowanie – to tylko kilka z licznych czynności, jakie stają się codziennością każdego psiego właściciela. Ich realizacja wymaga czasu i zaangażowania.

  Dobrym przykładem jest już samo wychowanie psa. Potrzeba sporo atencji i spokoju na nauczenie czworonoga reakcji na niektóre komendy, czy generalnej współpracy z właścicielem. Coraz częściej podkreśla się bowiem, że pozytywne wychowanie psa przynosi lepsze rezultaty zarówno dla właściciela, jak i samego zwierzaka. Warto też pamiętać, że chcąc zgłębić wiedzę i uzyskać konkretne umiejętności na temat wychowania psa, również należy poświęcić czas na naukę.

  Zaplecze

  Zadbanie o psie sprzęty w domu, w którym ma zamieszkać pies to kolejny temat, któremu należy poświęcić trochę uwagi i, oczywiście, czasu. Dzięki temu wybrać można między innymi dobrze dostosowaną do rasy i masy karmę, miski, czy zabawki. Istotnym elementem jest też prawidłowo dobrane legowisko dla psa. Musi ono mieć odpowiednią wielkość, aby psu było w nim wygodnie i komfortowo. Dobrze też, by łatwo można było je czyścić, bądź prać. Inną, ale dla wielu ważną, kwestią jest sam design legowiska.

  Dom

  Być może to sprawa prozaiczna, niemniej jednak utrzymanie czystości w domu, w którym mieszka pies wymaga więcej czasu i pracy. Wydaje się to oczywiste, okazuje się jednak, że wielu przyszłych psich właścicieli w ogóle o tym nie myśli. Faktem natomiast jest , że wiecznie gubiona przez czworonoga sierść, czy nanoszony na łapach piasek sprawia, że sprzątanie domu z psem to nie lada wyzwanie i warto zawczasu dobrze się do niego przygotować.

  Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka – wierny i oddany towarzysz. Zwróci w dwójnasób uczucie, którym zostanie obdarowany przez swojego właściciela. Niemniej jednak to też obowiązek i ogromna odpowiedzialność, o czym decydując się na psa nie wolno zapomnieć.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,861ObserwującyObserwuj