Biżuteria jest nieodłącznym elementem każdej stylizacji. Może być złota, srebrna, z kamieni szlachetnych, drewniana, plastikowa. Sprawia, że każda stylizacja nabiera wyrazu i blasku. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się zawieszki do wisiorków i bransoletek.

Każdy może zaprojektować swoją niepowtarzalną biżuterię dzięki zawieszkom. To one sprawiają, że bransoletka – z pozoru podobna do innych – jest jedyna w swoim rodzaju. Sklepy oferują wiele zawieszek – od kotwic, serduszek, literek do czaszek i zwierząt. Zawieszki idealnie komponują się z biżuterią złotą, jak o srebrną. Także pasują do większości stylizacji. Świetnie sprawdzą się w delikatniej formie na dzień, do pracy, jak i na wieczór, czy na randkę. Większe zawieszki sprawdzą się przyczepione do wisiorków, naszyjników i breloczków. Natomiast większe jako zawieszki do bransoletek. Sprawią, że biżuteria nabierze charakteru i uczynią ją bardziej spersonifikowaną.

Każda zawieszka może oznaczać coś innego. Dlatego mamy duże pole do popisu, jeżeli wybieramy biżuterię dla bliskiej osoby lub dla siebie.

Do najpopularniejszych zawieszek należą:
– anioł – jest symbolem ochrony, ma chronić osobę, która nosi taką zawieszkę, może być utożsamiany z Aniołem Stróżem,
– łapacz snów – ma chronić przed złymi snami, odpędza złe moce, a przyciąga tylko te dobre i wartościowe,
– koniczynka – jest symbolem szczęścia i pomyślności,
– kwiat – symbol delikatności, subtelności i piękna,
– nieskończoność – jest symbolem uczucia, które będzie trwać zawsze, np. miłość, przyjaźń,
– serce – jest symbolem szczerej miłości,
– wąż – zawieszka taka jest symbolem przemiany, pokazuje, że ważne rzeczy dzieją się w naszym życiu, które mogą je odmienić,
– żyletka – jest symbolem buntu i odwagi,
– arande – symbol harmonii i natury,
– gwiazda – symbol szczęścia, boskości i owego początku,
– słoń – symbolizuje szczęście, urodzaj,
– klucz – symbol szczęśliwej rodziny, domu,
– motyl – kolorowe, bogate życie,
– sowa – symbol mądrości,
– ciastko – symbol beztroskiego i słodkiego życia,
– but na obcasie – symbol stylu i mody

Także w świecie show biznesu złote zawieszki są bardzo popularne. Noszą je między innymi: Marina Łuczenko, Agnieszka Jastrzębska, Maffashion, czy Anna Wendzikowska. Pasują każdej kobiecie. Nie rzucają się w oczy, dlatego mogą być noszone do pracy i na uczelnię. Najlepiej sprawdzają się tuż przy szyi i lekko opięte lub na nadgarstku w postaci bransoletki. Złota jak o srebrna biżuteria dodatkowo podkreśla urodę, kolor oczu, włosów i karnacji.