Obuwie robocze damskie to odpowiedź producentów obuwia specjalistycznego na coraz większą liczbę kobiet w „ciężkich” zawodach, jeszcze kilkanaście lat temu zdominowanych przez mężczyzn. Czy oferta obuwia roboczego dla kobiet uwzględnia nasze potrzeby?

Ochrona dla damskiej stopy

Obuwie ochronne ma przede wszystkim chronić. Stopa w zawodach specjalistycznych jest narażona na szereg zagrożeń – ciężkie przedmioty, kontuzje wynikające z poślizgnięć, ochrona przed chemikaliami, ładunkami elektrostatycznymi i innymi zagrożeniami wynikającymi ze specyfiki zakładu.

Szeroka oferta męskiego obuwia nie wynika tutaj z uprzedzeń wobec płci pięknej – do niedawna do takich zakładów trafiali niemal wyłącznie mężczyźni i to typowa wielkość męskiej stopy była brana pod uwagę przy projektowaniu nowych modeli.

W przypadku stopy damskiej nie wystarczy zmniejszyć proporcjonalnie rozmiarówki i liczyć, że panie będą czuły się w takim obuwiu bezpiecznie. Obuwie robocze damskie zachowuje wszystkie właściwości męskich odpowiedników, mając jednak na uwadze drobniejszą budowę damskiej stopy, jej proporcje i… mniejszą tężyznę fizyczną. Dlatego właśnie obuwie damskie spełnia te same wymogi w zakresie bezpieczeństwa, jednak jest przygotowywane z materiałów lżejszych i dobrze dopasowanych do damskiej stopy.

Styl w parze z jakością

Producenci obuwia roboczego dla pań nie zapomnieli o naszych zwiększonych potrzebach estetycznych. O ile w przypadku obuwia męskiego w zupełności wystarczyły buty w kolorze czarnym, grafitowym, ewentualnie brązowym – o tyle w naszym przypadku udało się poszerzyć gamę kolorystyczną o niebieski, beż, pomarańczowy i biały. Niektóre z modeli prezentują się na tyle stylowo, że bez problemu mogłyby się pojawić w weekendowej stylizacji na wypad poza miasto!

Higiena i zdrowe stopy

Jeśli obawiasz się, że takie robocze obuwie będzie dla Twoich stóp koszmarem – nie masz się czego obawiać! Obecnie dostępne obuwie robocze damskie jest wykonane z naturalnej skóry bądź nubuku, a w wyjmowalnej, oddychającej wyściółce i we wkładce pojawiają się filtry z aktywnym węglem oraz środki chroniące przed rozwojem drobnoustrojów, grzybów i bakterii – dzięki temu Twoja stopa nie tylko jest chroniona przed obrażeniami, ale też przed odparzeniami, nadmierną potliwością i chorobami skórnymi.

W galerii prezentujemy obuwie robocze damskie dostępne w ofercie sklepu www.roboczy24.pl – liczymy, że zainspirowane różnorodnością oferty nakłonicie swoich przełożonych na coś więcej, niż czarne wzmacniane półbuty, takie jak nosi męska część załogi…