Wolny rynek, równouprawnienie i coraz większa śmiałość pań w doborze wykonywanego zawodu stawiają przed producentami ubiorów roboczych poważne wyzwania. Choć obuwie robocze w męskim wydaniu pojawia się w każdym sklepie z narzędziami, o tyle obuwie robocze dla kobiet nadal wymaga solidnych poszukiwań.

Dlaczego obuwie robocze jest tak ważne?

Jeśli za ścieżkę kariery obrałaś sobie zawód, w którym pojawiają się ciężkie przedmioty – praca na magazynie, w warsztacie, w branży budowlanej i innych wymagających przenoszenia, posiadanie obuwia roboczego jest niezbędne!

Kodeks pracy jasno mówi, że Twój pracodawca musi dostarczyć Ci nieodpłatnie strój i obuwie robocze, zapewniające bezpieczeństwo i komfort pracy. Niezwykle ważne jest tu obuwie robocze z wzmocnionym stalowym noskiem, które w krytycznej sytuacji ochroni palce Twoich stóp przed przygnieceniem.

Nie tylko czarna skóra

Warto, byś osobiście dopilnowała fasonu obuwia. Minęły czasy, w których obuwie robocze ograniczało się do czarnych, ciężkich skórzanych butów. Obecnie dostępne obuwie robocze dla kobiet obejmuje dziesiątki wzorów, od typowych workerów po wyglądające na sportowe buty  – co istotne, wzór obuwia nie ma większego wpływu na końcową cenę, co dla pracodawcy będzie miało ogromne znaczenie. Nie musisz obawiać się, że takie obuwie będzie niższej jakości niż klasyczne wzory, ponieważ każda para obuwia roboczego musi spełniać rygorystyczne normy BHP i z pewnością spełni swoją rolę gdy zajdzie taka potrzeba.

Producenci zadbali także, byś nie miała problemów z doborem właściwego rozmiaru. Obecnie dostępne obuwie robocze znajdziesz już w rozmiarze 35, a jeśli masz stopę 36 będziesz miała pełen wachlarz możliwości w zakresie doboru odpowiedniego obuwia, pasującego do Twoich potrzeb i oczekiwań estetycznych.

Rzecz jasna miejsce pracy to nie modowy wybieg, jeśli jednak obuwie robocze dla kobiet pozwala na sporą swobodę w doborze kolorów, wzorów i fasonów, warto podsunąć swojemu pracodawcy parę zdjęć i mieć nadzieję, że uwzględni Twoje propozycje podczas kolejnych zakupów…