Zielona kawa to według wielu osób skuteczna metoda na szybsze odchudzanie. Z tego artykułu dowiesz się czy faktycznie to prawda i czy właściwości zielonej kawy wpływają na szybsze spalanie tłuszczu.

O skutecznych odchudzających właściwościach zielonej kawy zaczęto mówić stosunkowo niedawno, odkrywając przy okazji cały szereg innych jej zalet. Badania nad niepaloną kawą prowadzą więc dzisiaj zarówno dietetycy, którzy sprawdzają dokładniejszy zasięg jej właściwości – czy działa sama, czy jako wspomagacz – oraz wpływ na ludzki organizm.

Dotychczasowe wyniki badań są jednak bardzo konkretne: regularne stosowanie zielonej kawy wspomaga odchudzanie i pozwala utrzymać wymarzoną wagę.

Naturalna czy w tabletkach?

Właściwości zielonej kawy odkryte przez naukowców zostały bardzo szybko podchwycone przez koncerny zajmujące się produkcją różnego rodzaju suplementów diety. Z tego też powodu zielona kawa występuje obecnie zarówno w formie naturalnej – całych lub zmielonych ziaren do parzenia – jak i w formie właśnie tabletek zawierających specjalny, skondensowany ekstrakt.

Zaletą tabletek jest brak aromatu (nie każdemu może on odpowiadać) oraz o wiele łagodniejszy, mniej gorzki smak niż podczas picia normalnie zaparzonej kawy.

Bezpieczna i skuteczna

Składnikiem nadającym zielonej kawie właściwości odchudzające, jest kwas chlorogenowy, który wpływa między innymi na szybkość odkładania się cukrów w organizmie oraz na metabolizm. Co to oznacza dla naszej tkanki tłuszczowej?

Regularne picie zielonej kawy umożliwia unormowanie trybu spalania cukrów – organizm „zapomina” o nich i zajmuje się spalaniem tłuszczu odłożonego w tkance tłuszczowej.

Dzięki temu kawa wzmacnia właściwości odchudzające i pomaga w pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Efekt jest tym lepszy, jeśli dodatkowo ćwiczymy oraz stosujemy właściwą dietę pozbawioną tłuszczy i zbyt dużej ilości węglowodanów. Zielona kawa wspomaga również nasz organizm na innym polu: dodaje nam energii i zmniejsza łaknienie.

Nie musimy się również martwić o bezpieczeństwo stosowania zielonej kawy. Jest to bowiem produkt całkowicie naturalny, a od normalnej, czarnej kawy różni go tylko to, że nie jest wypalany. Oczywiście należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością wypijanej dziennie kawy; tyczy się to szczególnie osób z problemami z ciśnieniem lub z zaburzeniami snu.