Srebro to metal szlachetny, który jest bardzo popularny w branży jubilerskiej. Obecnie każda szanująca się firma z długoletnią tradycją wyrabiania biżuterii ma na swoim koncie całe kolekcje, których tematem przewodnim jest właśnie srebro. Obecnie w salonach jubilerskich znajdziesz nie tylko łańcuszki, kolczyki czy bransoletki, ale również całe mnóstwo pięknych pierścionków, a w tym… srebrne pierścionki zaręczynowe. Tak, to żadna pomyłka – srebro idealnie pasuje do takiej okazji jak właśnie zaręczyny!

Kiedy srebrny pierścionek zaręczynowy będzie strzałem w dziesiątkę?

Z całą pewnością wtedy, kiedy nie jesteś fanką złota. Złoto bez wątpienia ma swój urok, ale faktem jest, że istnieją kobiety, do których zwyczajnie ono nie przemawia. Jeśli i Ty zaliczasz się do tego grona, nie noś złota na siłę, nie zakładaj go, bo tak wypada. Pierścionek zaręczynowy ma za zadanie uszczęśliwić Cię jako przyszłą żonę, więc musi być nie tylko symbolem miłości Twego mężczyzny – musi być dla Ciebie atrakcyjny wizualnie.

Jeśli Twój potencjalny narzeczony bacznie Cię obserwował i nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że w Twojej szkatułce z biżuterią nie ma złota, a jedynie srebrne ozdoby, powinien się zorientować, że srebrny pierścionek zaręczynowy będzie zdecydowanym strzałem w dziesiątkę. Jeżeli tak się nie stanie, nakieruj go.

Pomóż przyszłemu mężowi dokonać właściwego wyboru

Srebrny pierścionek zaręczynowyto biżuteria coraz bardziej popularna, dlatego w salonach jubilerskich, m.in. w salonach W.KRUK, możesz znaleźć wiele ciekawych propozycji, które będą idealnie pasować do zaręczyn. Możesz postawić na prostotę lub zdecydować się na bardziej ekstrawaganckie wzory i posiłkować się różnymi znalezionymi w sieci wzorami pierścionków, a następnie zapytać personel, czy coś zbliżonego znajduje się w ofercie danej firmy jubilerskiej.

Kto wybiera pierścionek? Teoretycznie to mężczyzna powinien podjąć trud znalezienia pierścionka idealnego, który skradnie serce wybranki, przygotować zaręczyny i zaskoczyć ukochaną. Ale tylko teoretycznie. Kiedy wyczuwasz specyficzną atmosferę w związku, a inaczej mówiąc, czujesz, że „coś się święci”, sama możesz subtelnie swojego mężczyznę nakierować na właściwy trop. W końcu to Ty będziesz nosić podarowaną na znak miłości biżuterię i to właśnie Tobie srebrny pierścionek zaręczynowy musi się podobać.

Czy wiesz, że…

Wiesz, że srebro pięknie się prezentuje i pasuje niemal do każdej stylizacji. Wiesz także, że jest ono tańsze od złota. Być może jednak nie wiesz tego, że srebro to metal, który bardzo silnie i pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm. Jest to prawda znana od tysięcy lat, choć nie wszystkim. Srebrna biżuteria wspomaga żywotność i siłę organizmu. To taki, można by rzec, dodatkowy „bonus” za to, że podczas wyboru pierścionka zaręczynowego stawiasz na oryginalne srebro, a nie standardowe złoto.

Pamiętaj o…

Najważniejsze, o czym musi pamiętać Twój przyszły mąż wybierając dla Ciebie idealny pierścionek zaręczynowy to odpowiedni rozmiar. Pamiętaj, że dla niego może to być trudne zadanie, więc mu je ułatw. Jeśli widzisz, że podejmuje nieporadne próby „pożyczenia” jednego z Twoich pierścionków lub wypytuje „okrężną drogą” o rozmiar, pomóż mu. Im szybciej zyska pewność co do rozmiaru, tym szybciej Ty możesz spodziewać się upragnionych zaręczyn!

Jeżeli obawiasz się o to, że ukochany nie sprosta zakupowi pierścionka w żaden sposób, wybierz się z nim do sklepu po pretekstem tego, że chcesz sobie kupić pierścionek. Obejrzyj wraz z nim dokładnie te modele, które szczególnie przypadły Ci do gustu, zapytaj o rozmiar, przymierz, aby mógł zyskać pewność, co Ci się podoba i który pierścionek będzie pasował doskonale. Gdyby zaś zdarzyło się tak, że przyszły narzeczony kupi za mały lub za duży pierścionek, nie przejmuj się, bo zawsze istnieje możliwość jego powiększenia lub zmniejszenia.