Gładka skóra bez zmarszczek, przebarwień, jędrne policzki i zdrowy koloryt to marzenie wielu kobiet, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry albo borykają się ze zmianami trądzikowymi i bliznami. Zabiegi na twarz oferowane w gabinecie medycyny estetycznej są coraz bardziej skuteczne i komfortowe. Wykonywane przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak Dermapen, przynoszą błyskawiczne i trwałe efekty, a wypierają bolesne metody wygładzania skóry.

Mezoterapia mikroigłowa – charakterystyka zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa to popularny i skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Pielęgnuje on skórę, zmniejszając objawy starzenia. Skóra szybko odzyskuje świeży, młodzieńczy wygląd. Mezoterapia polega przede wszystkim na podaniu w skórę aktywnych substancji, które aktywizują ją do odnowy.

Zabieg Dermapen – rozwiązanie innowacyjne

Rozwój technologii pozwala na wykorzystanie już znanych sposobów odnawiania skóry. Mezoterapia wykonywana urządzeniem Dermapen pozwala na nakłuwanie głębokich warstw skóry. Urządzenie w rękach specjalisty medycyny estetycznej wykonuje nawet 1300 drobnych nakłuć w czasie jednej sekundy. W ich wyniku reagują fibroblasty produkujące kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Komórki mobilizują się do ich produkcji, a na efekty wygładzenia skóry nie trzeba długo czekać.

Efekty mezoterapii igłowej

W przypadku wielu zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej należy wykonać serię sesji, by widać było wyraźne rezultaty. W przypadku mezoterapii zaleca się przeprowadzenie 4-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych, a później raz na kilka miesięcy, aby podtrzymać efekty. Regularne korzystanie z zabiegu pozwoli na cieszenie się gładką skórą twarzy, szyi, dekoltu, ale także uczuciem nawilżenia i zregenerowania naskórka.

Efekty zabiegu Dermapen

Dermapen szybciej działa na skórę i poprawia koloryt oraz zmniejsza głębokość i ilość zmarszczek. Efekty działania Dermapenu są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Skóra w zaledwie kilka minut odzyskuje elastyczność i nawilżenie, jest napięta, a zmarszczki wygładzone. Zabieg jednak również należy powtarzać. Zaleca się jego wykonanie 2-4 razy w odstępach 4-6 tygodni.
Po zabiegach odmładzania twarzy mogą pojawić się na skórze zaczerwienienia i lekkie obrzęki, ale jest to naturalna reakcja organizmu, która z dnia na dzień się zmniejsza. Warto jednak w tym czasie delikatnie pielęgnować skórę, by w pełni się zregenerowała. Zabiegi, zarówno klasycznej mezoterapii, jak i wykonywane Dermapenem zaleca się więc wykonywać przed weekendem lub krótkim urlopem.

Wskazania do zabiegu Dermapenem

Wszelkie niedoskonałości starzejącej się skóry, takie jak zmarszczki w okolicy oczu, na czole, szyi i dekolcie są motywacją do wykonania zabiegu Dermapenem, który pobudza metabolizm komórek, przyspiesza syntezę kolagenu oraz elastyny, zmniejsza widoczność zmarszczek. Również skóra odwodniona i wiotka zyska na zabiegu, ponieważ stanie się głęboko nawilżona, odżywiona i nabierze zdrowego kolorytu. Z wizyt w gabinecie medycyny estetycznej dysponującym urządzeniem Dermapen chętnie korzystają też osoby z bliznami potrądzikowymi i innymi. Podczas nakłuwania skóry naturalnie odbudowują się włókna kolagenowe, przez co blizny są rozjaśnione i spłycone, koloryt jest wyrównany, a twarz wygląda jaśniej i zyskuje młodzieńczy blask.

Gdzie wykonywać zabiegi na twarz?

Zabieg Dermapen polega na działaniu na skórę za pomocą pulsujących igieł. Igły te przyspieszają i ułatwiają dostarczanie do naskórka i skóry właściwej substancji czynnych i w naturalny sposób motywują komórki do wytwarzania kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zabieg nie jest inwazyjny i bolesny, jednak do jego prawidłowego wykonania niezbędna jest wiedza i doświadczenie. Zabiegi takie można wykonywać tylko w klinikach medycyny estetycznej, które jak beauty4ever.pl mogą pochwalić się sprzętem najnowszej generacji i personelem, który przechodzi regularne szkolenia oraz ma wieloletnie doświadczenie. Tylko w profesjonalnym gabinecie zabieg będzie nie tylko bezpieczny, ale też skuteczny i da trwałe rezultaty w określonym czasie.